tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pedro Acosta wygrywa wycig Moto2 o Grand Prix Aragonii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pedro Acosta wygrywa wycig Moto2 o Grand Prix Aragonii

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.09.18, 13:05 Drukuj

Pedro Acosta wygrał wyścig klasy Moto2 o Grand Prix Aragonii, choć kwalifikacje i start nie zapowiadały triumfu hiszpańskiego zawodnika. Stoczył on jednak bratobójczą walkę ze swoim team partnerem i dowiózł pierwsze miejsce do mety.

Kwalifikacje do wyścigu klasy Moto2 wygrał Augusto Fernandez, który jest liderem klasyfikacji generalnej i ma już zagwarantowany awans do klasy MotoGP w barwach zespołu GASGAS. Najlepszy na starcie był jednak Alonso Lopez, ale to Fernandez wszedł na prowadzeniu w pierwszy zakręt. W drugim zakręcie Lopez wypadł z toru, a za nim poleciał też Schrotter. Na drugim miejscu podążał Dixon, a na trzecim - Canet. Pedro Acosta awansował na 2. okrążeniu z 5. na 4. miejsce. Na 2. okrążeniu w zakręcie numuer 12 wypadł Arenas. Okrążenie później Acosta walczył z Canetem o 3. miejsce. Fernandez skupił się na budowaniu przewagi, która na 4. okrążeniu wynosiła już ponad 1,5 s, a Acosta był za plecami Dixona i szykował atak.

NAS Analytics TAG

Na 5. kółku Acosta był na 2. miejscu, a Dixon spadł na 5., ponieważ wyprzedzili go Canet i Arbolino. Na 8. okrążeniu przewaga Fernandeza stopniała do zaledwie 0,7 s. Wjechał jednak w kamienie narzucone na tor przez innego zawodnika i wyprzedził go Canet. Na 10. okrążeniu do prowadzącej trójki dojechał Tony Arbolino. Zawodnik zaczął atakować Caneta, dzięki czemu Fernandez i Acosta się oddalili. Na dodatek zawodnik z numerem 37 objął prowadzenie. Ai Ogura podążał na 6. miejscu i utknął z Aldeguerem i Dixonem. Na 15. okrążeniu Acosta miał sekundę przewagi nad Fernandezem, za plecami którego coraz mocniej zbliżał się Canet. Arbolino odpadł z walki o podium.

Na 3 okrążenia przed końcem Canet zaatakował Fernandeza. Obaj zawodnicy byli 2,8 s pza Acostą. Ai Ogura cały czas jechał za Arbolino. Celestino Vietti podążał dopiero na 11. miejscu. Na przedostatnim okrążeniu Ogura awansował na 4. miejsce, dzięki czemu jego strata do Fernandeza nie byłaby znacząca. Acosta rozpoczynał ostatnie okrążenie z przewagą ponad 3 sekund nad Canetem, który oddalił się od Fernandeza. Arbolino pokusił się o kontratak, ale Ogura nie zamierzał odpuszczać i zaatakował w zakręcie numer 12. Za nimi z toru wypadł Jake Dixon. Arbolino zaatakował w przedostatnim zakręcie, ale Ogura go przechytrzył i utrzymał 4. miejsce. Na podium zameldowali się Acosta, Canet i Fernandez. Celestino Vietti dojechał na 10. pozycji dzięki wypadkowi Dixona.

Po wyścigu na MotorLand Aragon Fernandez ma na koncie 214 pkt., ale nie odskoczył za bardzo od Ogury i ma tylko 7 pkt. przewagi. Canet jest na 3. miejscu ze stratą 37 pkt. Celestino Vietti traci do lidera już aż 52 pkt.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr