tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 DiveBomb: Darryn Binder gotowy na swoj kolej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

DiveBomb: Darryn Binder gotowy na swoj kolej

Autor: Informacja prasowa 2022.02.02, 11:44 Drukuj

Bicie rekordów i zgarnianie tytułów - Darryn Binder nie zatrzymuje się. 24-latek jest dopiero drugim zawodnikiem w historii wyścigów motocyklowych, który dokonał wielkiego skoku z juniorskich szeregów Moto3 prosto do MotoGP.

Binder ścigał się w Moto3 od 2015 roku i pomimo trudnego sezonu debiutanckiego, jego szybkość i styl były natychmiast widoczne. W 2016 roku zajął 4. miejsce w Grand Prix Australii, a w kolejnym sezonie poczynił solidne postępy pomimo kontuzji - plasując się w top 10, zdobywając punkty i zajmując 4. miejsce w Grand Prix Włoch.

NAS Analytics TAG

W 2018 roku Darryn zdobył swoje pierwsze podium w Moto3 podczas Grand Prix Japonii, walcząc z Dennisem Foggią i Tonym Arbolino. Przejście do CIP Green Power nastąpiło w 2019, kiedy Darryn zdobył swoje drugie podium w Moto3 podczas Grand Prix Argentyny. W 2020 DiveBomb ponownie podkręcił emocje, zapewniając sobie zwycięstwo w Grand Prix Katalonii i 2. miejsce w Grand Prix Aragonii.

W 2021 roku Darryn reprezentował Petronas Sprinta Racing. Rozpoczynając sezon jako jeden z pretendentów do tytułu, Darryn rozpoczął kampanię od 2. i 3. miejsca w Losail. Jednak jego wzrost i waga pociągały go w dół na małych maszynach Moto3 i pomimo tego, że Binder był stale w czołówce, nie był w stanie podjąć wyzwania tytułowego.

Dzięki doskonałemu połączeniu tempa, młodości i doświadczenia, Binder kroczy ścieżką, którą niewielu przeszło, zamieniając swoją znajomą 125-tkę na plującą ogniem maszynę MotoGP. Oto, co myśli o sezonie 2022.

- Jak się czujesz, przeskakując z Moto3 bezpośrednio do MotoGP?

Darryn Binder: - Przejście z Moto3 do MotoGP to zdecydowanie duży skok, ale to, że nigdy nie ścigałem się na motocyklu podobnym do tych w MotoGP, jest jednocześnie świetne. To wspaniałe, ponieważ nie mam żadnych oczekiwań i po prostu cieszę się każdą chwilą. Wiem, że mam wszystko, czego potrzebuję, więc teraz muszę tylko poświęcić czas na naukę i przyzwyczaić się do motocykla. Jestem bardzo dumny z bezpośredniego skoku i brak mi słów, by wystarczająco podziękować tym, którzy we mnie wierzą i umożliwili to. Każdy kierowca marzy o dostaniu się do MotoGP, a możliwość bezpośredniego wykonania ruchu jest czymś prawie niesłychanym, więc to naprawdę fajne.

- Jakie są twoje pierwsze wrażenia związane z nowym motocyklem MotoGP?

DB: - Motocykl wygląda absolutnie niesamowicie! Gdy po raz pierwszy zobaczyłem na nim swój numer, wtedy dotarło do mnie, że jestem teraz zawodnikiem MotoGP i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu.

- Jakie są twoje cele na 2022 rok?

DB: - Moim osobistym celem na rok 2022 jest nauka i doskonalenie się za każdym razem, gdy usiądę na motocyklu MotoGP. Oczywiście chcę walczyć pośród innych debiutantów o tytuł Nowicjusza Roku. Chcę po prostu iść krok po kroku i nie robić niczego szalonego, co mogłoby zakłócić moje postępy.

- Co oznacza dla ciebie bycie częścią zespołu MotoGP?

DB: - To szalone być częścią zespołu MotoGP z tak dużą załogą i tak dużym doświadczeniem jak WithU Yamaha RNF MotoGP! To wisienka tego sportu i otaczają mnie najlepsi z najlepszych, to po prostu niesamowite!

- Czego oczekujesz w tym roku, mając w swoim zespole tak doświadczonego zawodnika, jak Andrea Dovizioso?

DB: - Mam nadzieję, że będę blisko współpracować z Andreą i, że wiele się od niego nauczę, ponieważ ma duże doświadczenie. Wydaje mi się, że dobrze się dogadujemy, a dla mnie fajnie jest dzielić z nim boks. Już podczas pierwszego testu w Jerez udzielił mi kilku rad, jak jeździć na motocyklu, aby wycisnąć z niego jak najwięcej.

- Jesteś podekscytowany, że wracasz na tor?

DB: - Wakacje były niesamowite. Zawsze miło jest spędzać czas w domu z rodziną i przyjaciółmi, ale nie mogę się doczekać powrotu na moją Yamahę YZRM1. To już za chwilę i nie mogę się doczekać. Jestem naprawdę podekscytowany, teraz nie mogę się doczekać Sepang - wtedy wszystko się zacznie!

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr