tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Dorna moe zrezygnowa z niektrych rund. Wszystko zaley od rozwoju pandemii koronawirusa
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Dorna moe zrezygnowa z niektrych rund. Wszystko zaley od rozwoju pandemii koronawirusa

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.18, 19:31 Drukuj

Choć w ostatnich sezonach Dorna wypracowała bezpieczny mechanizm bańki, który ma chronić pracowników i zawodników, to Carmelo Ezpeleta dopuszcza skurczenie kalendarza wyścigów nawet do 19 rund.

Kalendarz na sezon 2022 wygląda dość optymistycznie, ale niewykluczone są zmiany. Mają być podyktowane tym, czy w danym kraju będzie wprowadzony obowiązek odbycia kwarantanny. W wypowiedzi dla hiszpańskiej agencji informacyjnej EFE szef Dorny powiedział, że nie wyobraża sobie wizyty w kraju, gdzie będzie wymagane odbycie kwarantanny. Jednocześnie nie ma nic przeciwko temu, żeby od zawodników, członków ekip i pracowników Dorny oraz mediów wymagano certyfikatów szczepionkowych lub negatywnych wyników testów.

NAS Analytics TAG

Ezpeleta wskazał, że w Stanach Zjednoczonych, Malezji czy Indonezji wyścigi odbyły się bez przeszkód i nie spowodowały wzrostu zakażeń wśród lokalnej ludności czy osób będących na padoku. Według niego ma to być sygnałem dla innych krajów, że organizacja tego typu wydarzeń jest całkowicie bezpieczna. Jak podaje Rideapart.com, w Japonii czy australijskim stanie Victoria nadal istnieje obowiązek odbycia kwarantanny i jeśli zostanie utrzymany, to wyścigi w tych krajach znów zostaną anulowane.

Na razie kalendarz pozostaje bez zmian i ma zakontraktowane 21 rund. Jak mówi szef Dorny, wynika to z umów pomiędzy organizatorami i promotorem. Jeżeli jednak będą jakiekolwiek uciążliwe trudności, to wyścigi albo się nie odbędą, albo zostaną przeprowadzone w krajach, gdzie przepisy są mniej uciążliwe.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr