tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 MotoGP 2022: Dorna szykuje miejsce na nowe tory w kalendarzu zmieniajc warunki umw
NAS Analytics TAG
Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

MotoGP 2022: Dorna szykuje miejsce na nowe tory w kalendarzu zmieniajc warunki umw

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.12.02, 16:57 Drukuj

Dorna przedłużyła umowę na organizację rund MotoGP na torze Circuit de Barcelona-Catalunya, ale nie jest powiedziane, że cykl będzie tam gościł co roku.

Władze toru w Barcelonie podpisały z Dorną umowę na lata 2022-2026, a wcześniej zrobili to operatorzy obiektu w Walencji. Co ciekawe, umowa obejmuje organizację trzech wyścigów. Dorna chce urozmaicić cykl zachowując jednocześnie sprawdzone obiekty. W związku z tym będzie żonglować obiektami w Barcelonie, Walencji, Aragonii, Jerez oraz Portimao.

NAS Analytics TAG

Z czego wynika ta zmiana? Carmelo Ezpeleta umówił się z ekipami, że w ciągu sezonu nie będzie więcej niż 22 rundy Grand Prix. Jednocześnie swoje zainteresowanie ugoszczeniem cyklu wyraziły takie kraje jak Rosja, Arabia Saudyjska, Węgry, Brazylia, a nawet Chile, Meksyk oraz Wietnam. Podpisanie umowy w nieco luźniejszym charakterze pomoże Dornie żonglować torami.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr