tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2023: wyniki dwunastego etapu. Pustynia Empty Quarter sprzyjała Polakom [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2023: wyniki dwunastego etapu. Pustynia Empty Quarter sprzyjała Polakom [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2023.01.14, 10:14 Drukuj

Druga część etapu maratońskiego to kolejne kilometry pokonane przez kierowców na pustyni Empty Quarter. Wielkie wydmy, których trudno szukać w innych rejonach świata, nie były łatwym przeciwnikiem, ale nikt nawet na to nie liczył. W końcu to Rajd Dakar.

Tym razem z wyzwaniem Empty Quarter najlepiej poradził sobie Nacho Cornejo. Chilijczyk, który często trenuje na pustyni Atakama, świetnie wykorzystał swoje umiejętności. W klasyfikacji zajmuje jednak dopiero ósme miejsce ze stratą 23 minut do lidera. Lidera, którym po dwunastym etapie został Toby Price, trzeci na etapowej mecie. Zdetronizowany Skyler Howes uzyskał szósty czas, a w generalce traci do Price'a zaledwie 28 sekund. Trzeci w tabeli jest Kevin Benavides, który tym razem finiszował piąty. Pierwsza trójka nadal mieści się w niecałych trzech minutach, więc walka o koronę Dakaru będzie trwała do końca.

NAS Analytics TAG

Jakub Przygoński i Armand Monleon świetnie poradzili sobie na tym etapie i na metę dojechali jako piąta ekipa. W klasyfikacji odnotowali awans o jedno oczko z 21. na 20. miejsce.

W tym, aby na etapowym podium stanęły wszystkie trzy zespoły Energylandia Rally Team, przeszkodził rodzinie Goczałów Rokas Baciuska, który był wczoraj drugi. Pierwsi na mecie zameldowali się Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, którzy dzięki temu wynikowi awansowali na siódme miejsce w generalce. Najniższy stopień etapowego podium zajęli Marek Goczał i Maciej Marton i utrzymali trzecie miejsce w klasyfikacji. Czwarty czas uzyskali Eryk Goczał i Oriol Mena, którzy pozostają wiceliderami rajdu ze stratą 7'43" do Baciuski.

Przedostatni etap tegorocznego Rajdu Dakar to w sumie 675 kilometrów, z czego tylko 154 będzie stanowić odcinek specjalny. Kierowcy opuszczą Empty Quarter i skierują się do mety wzdłuż wybrzeża Zatoki Arabskiej.

Szczegółowe wyniki znajdziecie TUTAJ.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę