tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2022: wyniki siódmego etapu. Kolejny ¶wietny odcinek dla Polaków [VIDEO]

Dakar 2022: wyniki siódmego etapu. Kolejny ¶wietny odcinek dla Polaków [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.01.10, 09:46 Drukuj

Po dniu przerwy w Rijadzie, uczestnicy Rajdu Dakar wyruszyli w drogę powrotną do Dżuddy. Zgodnie z zapowiedziami dyrektora rajdu Davida Castery, siódmy etap z Rijadu do Al Dawadimi nie był łatwy, a ósmy ma być podobny. Mimo tego Polacy odnotowali świetne wyniki i w komplecie jadą dalej.

W klasie motocykli zwycięzca szóstego etapu Daniel Sanders już na początku dojazdówki uległ wypadkowi i zakończył swój udział w tegorocznym Dakarze ze złamanym łokciem. Odcinek wygrał Jose Ignacio Cornejo przed Kevinem Benavidesem i Joanem Barredą. Po słabym wyniku Sama Sunderlanda (28.), na czele tabeli nastapiła zmiana. Nowym liderem został Adrien van Beveren.

W niedzielnym etapie świetnie poradził sobie Maciej Giemza, który na finiszu zameldował się z 15. czasem i awansował w klasyfikacji na 24. pozycję. Konrad Dąbrowski na mecie był 29., co dało mu awans w generalce na 32. miejsce. W klasyfikacji juniorów Polak jest trzeci.

W kategorii quadów siódmy etap należał do Marcelo Medeirosa, który finiszował przed Alexandrem Giroudem i Pablo Copettim. Kamil Wiśniewski zameldował się na mecie z czwartym czasem. W klasyfikacji nadal prowadzi Giroud przed Copettim i Maksimovem, a Kamil Wiśniewski jest czwarty.

W klasie SSV polskie ekipy zameldowały się na mecie na pierwszym i drugim miejscu. Niestety oba zespoły otrzymały kary czasowe za przekroczenie prędkości w miejscu z ograniczeniem i ostatecznie zwycięzcą etapu został Gerard Farres Guell przed Aronem Domżałą i Maciejem Martonem oraz Markiem Goczałem i Łukaszem Łaskawcem. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk zajęli ósme miejsce. Na szczyt klasyfikacji rajdu powrócił Austin Jones. Michał Goczał zajmuje trzecie miejsce, Marek Goczał szóste, a Aron Domżała osiemnaste.

Sebastien Loeb uzyskał najlepszy wynik w klasie samochodów. Drugi był Nasser Al-Attiyah, a trzeci Carlos Sainz. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk dojechali na metę z 14. czasem. W generalce prowadzi Al-Attiyah przed Loebem, a Przygoński zajmuje 5. pozycję.

Ósmy etap poprowadzi z Al Dawadimi do Wadi Ad Dawasir. Łącznie trasa wyniesie 830 kilometrów, a sam oes będzie liczył 395 km.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.