tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2022: wyniki szstego etapu. Skrcony odcinek dla motocykli i quadw po nieudanym eksperymencie [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2022: wyniki szstego etapu. Skrcony odcinek dla motocykli i quadw po nieudanym eksperymencie [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.01.08, 10:22 Drukuj

Szósty etap był swego rodzaju eksperymentem. Po tym jak w czwartek samochody jechały inną pętlą, a motocykle i quady inną, w piątek nastąpiła zamiana tras. O ile kierowcy samochodów nie mieli większych problemów, o tyle motocykle i quady wyjechały na rozjeżdżoną dzień wcześniej trasę, którą na domiar złego w nocy zalał deszcz i stała się ona miejscami nieprzejezdna. Odcinek dla motocykli i quadów przerwano na 101 kilometrze.

Wyniki motocyklistów i quadowców liczyły się więc tylko do pierwszego punktu neutralizacji i tankowania. Najlepszy na szóstym odcinku był Daniel Sanders, który po dobrym początku rajdu później notował nieco słabsze wyniki. Piątkowe zwycięstwo pozwoliło mu wrócić do top 3 klasyfikacji, Liderem pozostaje Sam Sunderland, który ukończył skrócony etap na drugiej pozycji. Kolejny dobry występ naszych motocyklistów. Maciej Giemza uzyskał 18. czas i awansował w generalce na 30. pozycję. Konrad Dąbrowski tym razem finiszował z 31. wynikiem i również poprawił swoje miejsce w klasyfikacji. Obecnie jest 33.

NAS Analytics TAG

W klasie quadów o wielkim pechu może mówić ubiegłoroczny zwycięzca Manuel Andujar. Na 11. kilometrze Argentyńczyk wjechał w koleinę pozostałą po przejeździe samochodów i spadł z quada. Niestety jego pojazd uległ poważnemu uszkodzeniu, co dla Andujara oznacza koniec rajdu. Szósty etap wygrał Alexandr Maksimov, który zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji. Lider, Alexandre Giroud tym razem był drugi. Kamil Wiśniewski zakończył rywalizację z szóstym wynikiem, a w tabeli plasuje sie na 4. pozycji.

W klasie SSV biało-czerwona ofensywa trwa. Wczorajszy etap od początku do końca należał do Marka Goczała i Łukasza Łaskawca, dla których to już trzeci wygrany odcinek. Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk uzyskali 6. czas, a Aron Domżała i Maciej Marton 7. W klasyfikacji prowadzi Rodrigo Luppi de Oliveira przed Austinem Jonesem i Michałem Goczałem. Marek Goczał zajmuje 6. miejsce, a Aron Domżała 26.

W klasie samochodów po swoje pierwsze etapowe zwycięstwo w tej edycji rajdu sięgnął Orlando Terranova, a Mattias Ekstrom był drugi. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk uzyskali 16. czas i utrzymali 6. miejsce w generalce. W klasyfikacji nadal prowadzi Nasser Al-Attiyah przed Yazeedem Al Rajhim i Sebastienem Loebem.

Sobota to dzień odpoczynku dla wszystkich uczetników, a w niedzielę rajdowa karawana wyruszy w drogę powrotną do Dżuddy. Pierwszym etapem w drugiej części rajdu będzie trasa z Rijadu do Al Dawadimi wynosząca 701 kilometrów, z czego 402 stanowić będzie odcinek specjalny.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr