tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2022: kierowca najechał na motocyklistę. Nie udzielił mu pomocy i odjechał [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2022: kierowca najechał na motocyklistę. Nie udzielił mu pomocy i odjechał [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.01.04, 16:45 Drukuj

Do niebezpiecznego incydentu doszło podczas drugiego etapu Rajdu Dakar. Kierowca Toyoty Giniel de Villiers zderzył się z motocyklistą Cesarem Zumaranem i "uciekł z miejsca zdarzenia". Na koniec dnia nałożono na niego pięciominutową karę czasową.

Na jednym z odcinków poniedziałkowej trasy kierowcy musieli pokonać odcinek pustynny pomiędzy głazami. Na jednym z zakrętów motocyklista Cesar Zumaran miał widoczny problem z motocyklem. Giniel de Villiers próbując go wyminąć najechał na tył jego maszyny i przygniótł przewróconego zawodnika. Kierowca z RPA nawet nie wysiadł z auta, aby sprawdzić, czy wszystko z motocyklistą jest w porządku, gdy ten się wreszcie pozbierał, nie mówiąc nawet o tak prostej rzeczy, jak pomoc w podniesieniu lub przesunięciu maszyny z trasy. Po prostu pojechał dalej.

NAS Analytics TAG

Organizatorzy uznali, że de Villiers złamał Artykuł 48.5 Regulaminu Rajdów Cross-Country FIA i ukarali go pięciominutową karą czasową na skutek "niesprawdzenia i nieudzielenia pomocy poszkodowanemu". W wyniku tego kierowca z RPA, który mocno gonił rajdową czołówkę, spadł w generalce z czwartego na szóste miejsce.

O tym incydencie za pośrednictwem swojego konta na Instagramie, de Villiers napisał: - Podczas 2. etapu Rajdu Dakar mieliśmy wypadek z zawodnikiem nr 106. Podczas wjazdu na bardzo trudny, stromy, wąski i piaszczysty odcinek drogi, nasz samochód został uderzony z lewej strony przez skałę, w wyniku czego uderzyliśmy w plecy zawodnika powodując jego upadek na ziemię.

Po jego prawej stronie było wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie przejechać, ale niespodziewanie skała odbiła nas wprost na niego. Zatrzymaliśmy się natychmiast i wycofaliśmy. Zawodnik wstał i wskazał nam, żebyśmy przejechali, machając do nas, co następnie bezpiecznie uczyniliśmy.

Powinniśmy byli się zatrzymać, aby sprawdzić, czy wszystko z nim w porządku, ale ponieważ pomachał nam zrozumieliśmy, że nic mu nie jest. Chcę przeprosić, że się nie zatrzymałem, a także za ten niefortunny incydent. Zawodnik 106 kontynuował etap i nadal bierze udział w wyścigu. Życzę mu udanego i bezpiecznego wyścigu.

Potwierdzono, że pomimo groźnie wyglądającego incydentu Cesar Zumaran zdołał ukończyć poniedziałkowy etap i jedzie dalej.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę