tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2022: wyniki czwartego etapu. Polacy ze zmiennym szczciem [VIDEO]
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2022: wyniki czwartego etapu. Polacy ze zmiennym szczciem [VIDEO]

Autor: Dominika Jochymska 2022.01.06, 10:15 Drukuj

Czwarty etap był równocześnie najdłuższym w tegorocznej edycji Rajdu Dakar. Odcinek specjalny prowadzący z Al-Kajsumy do Rijadu miał aż 465 kilometrów, a łącznie z dojazdówkami zawodnicy mieli do pokonania ponad 700 kilometrów. Polscy zawodnicy tym razem pojechali ze zmiennym szczęściem.

W klasie motocykli etapowe zwycięstwo zaliczył Joan Barreda, który był zaledwie o trzy minuty szybszy niż jego teamowy kolega Pablo Quintanilla. Za zawodnikami Hondy uplasował się Rui Goncalves jadący na maszynie Sherco. W klasyfikacji generalnej nadal prowadzi Sam Sunderland, który tym razem na metę dojechał z szóstym czasem.

NAS Analytics TAG

Konrad Dąbrowski ukończył czwarty etap na 30. pozycji i awansował w klasyfikacji generalnej rajdu na 36. miejsce. W klasyfikacji juniorów jest obecnie 3. Maciej Giemza uzyskał 39. czas i nadal plasuje się na 33. pozycji w tabeli.

W klasie quadów etap należał do Manuela Andujara, który powoli odrabia straty do lidera Pablo Copettiego. Kamil Wiśniewski po problemach z elektroniką i dwóch przebitych oponach uzyskał 8. wynik i spadł w klasyfikacji na 7. pozycję.

W kategorii SSV nadal biało-czerwono na szczycie. Czwarty etap, po nałożeniu kar za przekroczenie prędkości na Austina Jonesa i Rodrigo Luppi de Oliveirę, wygrali Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk, a Marek Goczał i Łukasz Łaskawiec zajęli czwarte miejsce. Niestety Aron Domżała i Maciej Marton mieli poważny wypadek i na biwak dojechali z dużą stratą czasową. Liderem pozostaje Austin Jones, Michał Goczał jest trzeci, a Marek Goczał szósty.

W klasie samochodów pierwszą trójkę kierowców na mecie dzieliła zaledwie jedna minuta. Lider generalki, Nasser Al-Attiyah był pierwszy, 25 sekund za nim na finiszu zameldował się Sebastien Loeb, a trzeci ze stratą 52 sekund do zwycięzcy był Carlos Sainz. Jakub Przygoński i Timo Gottschalk tym razem zaliczyli szybszy odcinek i uzyskali 7. czas, co dało im awans w klasyfikacji na 6. pozycję.

Piąty etap to pierwsza, z dwóch zaplanowanych pętli wokół Rijadu. Trasa wyniesie 560 kilometrów, z czego odcinek specjalny to 346 km.

Szczegółowe wyniki znajdziecie na STRONIE.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr