tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2022: Danilo Petrucci ma kopoty tu przed swoim wielkim debiutem
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2022: Danilo Petrucci ma kopoty tu przed swoim wielkim debiutem

Autor: Wojciech Grzesiak 2021.12.31, 07:53 Drukuj

Danilo Petrucci może mieć problem z wystartowaniem w Rajdzie Dakar. Zawodnik może nie zostać dopuszczony z przyczyn zdrowotnych. Jeżeli uda mu się stanąć na polach startowych, to sam ten fakt już będzie sukcesem.

Pechową serię zdarzeń zapoczątkowało uszkodzenie prawej kości strzałkowej na początku grudnia. Petrux pokonywał głęboki piach i to co wydawało się małym uskokiem, okazało się dużą dziurą. Zawodnik przerwał treningi i wrócił do Włoch, żeby dać nodze odpocząć. Dla utrzymania formy trenował na rowerze stacjonarnym. Teraz, na kilka dni przed startem włoski zawodnik uzyskał pozytywny wynik testu PCR na obecność COVID-19. Jeżeli drugi wypadnie tak samo, to Petrucci będzie musiał odłożyć w czasie spełnienie swojego marzenia o rywalizacji w legendarnym rajdzie.

NAS Analytics TAG

Przypomnijmy, że Danilo Petrucci otrzymał od KTM możliwość startu w Rajdzie Dakar po tym, jak w niezbyt elegancki sposób dowiedział się, że w sezonie 2022 nie będzie dla niego miejsca w żadnym z teamów MotoGP startujących pod pomarańczową banderą. To z kolei oznacza przymusowe przejście na emeryturę. Krążyły informacje, że Petrucci ma możliwość startu w ekipie Ducati w Stanach Zjednoczonych, ale do tego nie dojdzie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr