tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dakar 2020: zawodnicy pogubili sie na trasie 9. etapu
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Dakar 2020: zawodnicy pogubili sie na trasie 9. etapu

Autor: Dominika Jochymska 2020.01.15, 18:23 Drukuj

Dzisiejsza trasa była zaledwie połową etapu maratońskiego. Po niej zawodnicy sami serwisują swój sprzęt, aby jutro ponownie na nim pojechać. Polakom poszło na trasie dziesiątego etapu bardzo dobrze i obyło się bez poważnych usterek. Jednak niektórzy z pozostałych zawodników, będą mieć przed jutrzejszym startem...  sporo pracy.


Bezdyskusyjnie najlepszym wśród Polskich zawodników był dziś Kamil Wiśniewski. Kamil wygrał etap, dzięki temu, że stosunkowo mało czasu spędził w pułapce nawigacyjnej, na którą nabrało się dziś sporo motocyklistów i quadowców. Rafał Sonik na mecie był trzeci. Obu zawodnikom udało sie utrzymać swoje miejsca w generalce: 5. i 3. Arkadiusz Lindner dojechał dziś na metę jako 10. Pierwsza dwójka klasyfikacji quadów spędziła dużo czasu w pułapce nawigacyjnej i dojechała dziś na metę: Vitse jako 12, a Casale jako 16.

NAS Analytics TAG


Na świetnej, drugiej, pozycji upasowali się dziś Jakub Przygoński i Timo Gottschalk. Linię mety przejechali zaledwie trzy minuty po liderze Rajdu - Carlosie Sainz’ie. W chwili obecnej ekipa Orlen Teamu zajmuje 23. miejsce w generalce. Sainz odzyskał trochę przewagi w generalce nad Nasserem Al-Attiyahem (drugi w klasyfikacji), który razem ze Stephanem Peterhanselem (trzeci) również wpadli w tę samą pułapkę, co quady i motocykle.


Aron Domżała i Maciej Marton ponownie dziś lepiej. Na mecie zameldowali się jako piąta ekipa. Niestety w generalce spadli na ostatnie miejsce, ze względu na karę (50 godzin) za wymianę silnika. Aron i Maciej wczoraj ledwo dojechali na metę i wymiana była konieczna, aby mogli kontynuować rywalizację. Maciej Domżała i Rafał Marton dojechali dziś jako 23., a w klasyfikacji utrzymana 12.


W kategorii motocykli, Maciek Giemza był dziś 24. i udało mu się utrzymać 18. pozycję w klasyfikacji. Krzysztof Jarmuż dojechał na metę jako 14. Jemu także udało się zachować 7. pozycję w klasyfikacji Original by Motul. Zwycięzcą dzisiejszego odcinka został Joan Barreda Bort, przed Rickym Brabecem. Toby Price był czwarty.


W dzisiejszym etapie, dwie załogi ciężarówek, w których jadą Polacy, zameldowały się na mecie w pierwszej dzisiątce. Ekipa Szymona Gospodarczyka na 6., a Darka Rodewalda na 8. miejscu. W klasyfikacji Rajdu, to załoga Rodewalda jest wyżej i zajmuje siódme miejsce, a załoga Gospodarczyka jedenaste. Robert Szustkowski i Jarosław Kazberuk dziś byli 22. i ponownie utrzymali 18. pozycję w generalce.


Największy kłopot dziś z samodzielnym naprawianiem swoich pojazdów mogą mieć kierwcy samochodów: Jérôme Renaud, który dziś dachował oraz Fernando Alonso, który koziołkował i kończył etap bez przedniej szyby. Natomiast w klasie SSV Patrick Sireyjol  połamał dziś zawieszenie w swoim Can-Amie.


Z Rajdu wycofali się kolejni zawodnicy. Na motocyklach: Patrice Carillon, Guillaume Martens, Alejandro Aros, David Chavez, Gerben Lieverdink i David McBride. Paweł Otwinowski również nie jedzie już w klasie quadów, a Stefano Marrini w klasie SSV.


Natomiast, po dzisiejszym dniu, rywalizacji kontynuować już raczej nie będą: Abdullah Al Shatti - upadek na 3. kilometrze, Leonardo Cola - upadek na 13. kilometrze, Mauricio Javier Gómez - upadek po 60. kilometrze, Garrett Poucher - upadek po 120 kilometrze. To wszystko motocykliści, ale rekordzistą dziś został kierowca samochodu - Roman Starikovich, który rozbił swój pojazd przed ukończeniem 1. kilometra odcinka specjalnego (!).


Jutro druga, i zarazem ostatnia, część etapu maratońskiego. Oznacza to, że jak sobie zawodnicy przygotowali lub naprawili sprzęt, tak jutro będą mieć. A ponownie będzie co jechać: 365 kilometrów dojazdówek i 379 kilometrów odcinka specjalnego, W tym 80 kilometrów po wydmach. Podobno najpiękniejszych w Arabii. Pytanie tylko, czy przypadną one do gustu zawodnikom?

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr