tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Polski motocykl elektryczny mg wystartowa w Dakarze. Ministerstwo niezainteresowane
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Polski motocykl elektryczny mg wystartowa w Dakarze. Ministerstwo niezainteresowane

Autor: Raff 2020.01.25, 13:16 1 Drukuj

Polski motocykl elektryczny LEM Thunder mógł jako pierwszy tego typu pojazd wystartować w Dakarze. Mógł, ale ministerstwo nie było zainteresowane tematem…

LEM Thunder to dzieło studentów z Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej. Konstruktorzy mają na swoim koncie kilka podobnych konstrukcji, które zajmują wysokie lokaty w prestiżowych konkursach, w tym Smart Moto Challenge.

NAS Analytics TAG

Jakiś czas temu pisaliśmy o planach startu w Dakarze. Motocykl LEM Thunder, dzięki korzystnemu stosunkowi mocy (40 KM) do masy (120 kg), miał nawiązać równorzędną rywalizację w najtrudniejszym rajdzie terenowym świata. Zasięg motocykla przygotowanego do rywalizacji wynosi wprawdzie około 90 km przy prędkości 120 km/h, ale konstruktorzy pomyśleli i o tym problemie, projektując system szybkiej wymiany baterii, co pozwala kontynuować jazdę po kilkunastu sekundach po wyczerpaniu pierwszej z nich.

Twórcy motocykla LEM Thunder, jako koło naukowe uczelni, zwrócili się o wsparcie do Ministerstwa Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Łączny koszt udziału w Dakarze oszacowano na 500 tys. zł. W tej kwocie uwzględniono wpisowe, dwa egzemplarze motocykla i koszty logistyki. 

Ministerstwo nie wyraziło jednak zainteresowania pomysłem wrocławskich studentów. Szkoda, bo byłby to pierwszy w historii przypadek startu motocykla elektrycznego w tym prestiżowym rajdzie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr