tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chciał odbierania praw jazdy, sam je stracił
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Chciał odbierania praw jazdy, sam je stracił

Autor: Lovtza 2015.10.28, 08:31 17 Drukuj

Pamiętacie posła Platformy Obywatelskiej Stanisława Żmijana? O pochodzącym z Lubelszczyzny polityku pisaliśmy przy okazji jego pomysłów, aby kierowcy płacili za przejazd drogami krajowymi. Jak mówił sam Żmijan w 2013 roku: - Musimy się zastanowić, skąd wziąć pieniądze na dokończenie programu budowy dróg krajowych. Poseł PO jak się okazuje miał sporo innych pomysłów odnośnie drenowania naszych kieszeni i nakładania na kierowców nowych kar. Jak się okazuje zrządzeniem losu jeden z nich okazał się dla posła autodestrukcyjny.

Żmijan był w kończącej się kadencji parlamentu wiceprzewodniczącym sejmowej komisji infrastruktury. Uważał, że skoro już wkrótce będziemy jeździli dobrej jakości drogami, to trzeba się zastanowić, czy kierowcy nie powinni płacić za ten komfort. Opisując działania Żmijana dwa lata temu, zwracaliśmy uwagę, że to niewiarygodne aby w XXI wieku polityk w europejskim kraju twierdził, że jazda po dziurach to standard, a jazda po normalnej krajowej, jednojezdniowej drodze to luksus za który trzeba płacić ekstra. Według Żmijana budżet państwa nie miał pieniędzy na kolejne inwestycje drogowe, ponadto rząd nie miał pewności, jak będzie wyglądał budżet unijny w latach 2014-2020. - Unia więcej pieniędzy będzie chciała przeznaczyć na infrastrukturę kolejową, a to oznacza, że pieniędzy na drogi będzie mniej.

Co ciekawe Stanisław Żmijan był jednym z posłów najgłośniej lobbujących za wprowadzeniem kontrowersyjnego przepisu, na mocy którego po przekroczeniu prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, kierowcy odbierane jest prawo jazdy na 3 miesiące. Polityk najwyraźniej nie wie, że zła karma zawsze wraca. W środę 21 października policjanci patrolujący trasę w okolicach Hrubieszowa zatrzymali posła Żmijana przekraczającego prędkość w terenie zabudowanym o 53 km/h. Efekt? Zatrzymane prawo jazdy oraz mandat karny w wysokości 500 zł, którego przyjęcia poseł odmówił.

Zaistniała sytuacja może mocno utrudnić życie posłowi Żmijanowi. Okazuje się bowiem, że polityk PO pomimo swoich „prospołecznych” postaw… został ponownie wybrany do polskiego parlamentu. W swoim okręgu wyborczym otrzymał 7150 głosów.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 12
Pokaż wszystkie komentarze
Autor:djeiojo3 29/10/2015 18:38

i dobrze cwelowi

Odpowiedz
Autor:Stach-u 28/10/2015 22:29

Żyd je.... :D

Odpowiedz
Autor:. 28/10/2015 10:59

Dostał "sporo" głosów.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę