tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 California Superbike School w Poznaniu - relacja
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

California Superbike School w Poznaniu - relacja

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.05.23, 14:23 7 Drukuj

W mijającym tygodniu na torze w Poznaniu odbyło się kolejne dwudniowe szkolenie dla motocyklistów w ramach California Superbike School. Szkoła ta została założona w 1980 roku przez Keitha Coda w Stanach Zjednoczonych, który wcześniej zajmował się indywidualnym szkoleniem motocyklistów. CSS posiada najwyższej klasy kadrę trenerów i wykładowców szkolących na co dzień zawodników oraz zwykłych motocyklistów w swoich oddziałach na całym świecie. W Polsce szkoła obecna jest już od trzech lat.

W Poznaniu na zajęciach stawiło się około stu osób, które przyjechały z różnych stron Polski. Byli również motocykliści z Niemiec, Finlandii, Norwegii, Słowacji oraz Rumunii. Wszyscy zostali podzieleni na cztery grupy ze względu na zakres tematyczny, nad którym pracowali każdego dnia szkolenia. Poziomy szkolenia nie są poziomami trudności. Poszczególne poziomy to bardziej bloki tematyczne, koncentrujące się na innym obszarze związanym z techniką jazdy motocyklem. I tak poziom pierwszy koncentruje się na stabilizacji motocykla, prawidłowej pracy gazem, prawidłowym wejściu w zakręty. Poziom drugi skupia się na pracy wzrokiem, czyli dostarczaniu głowie kierowcy płynnego przepływu informacji, który ma skutkować płynnym sterowaniem motocyklem. Poziom trzeci to koncentracja na prawidłowej interakcji człowieka z maszyną oraz takie szczegóły jak kąty najazdu na zakręty. Poziom czwarty to indywidualny program przygotowywany pod każdego ucznia osobno.

NAS Analytics TAG

Każda grupa w ramach zajęć miała pięć wykładów na temat poszczególnych elementów technik jazdy, po czym po krótkiej przerwie wyjeżdżała na tor realizować nakreślony przez trenera cel. Po sesji treningowej każdy uczestnik mógł porozmawiać ze swoim indywidualnym trenerem o aspektach swojej jazdy, tak aby w kolejnej sesji mógł poprawić swoje błędy, które popełnił podczas jazdy.

W praktyce szkolenie wygląda tak, że uczniowie spędzają około 20 minut na wykładzie, po czym siadają na motocykle i stosują teorię w praktyce. Pomagają w tym przypisani do każdego ucznia trenerzy, którzy komunikują się z uczniami na torze, rozmawiają z nimi w pit lane, a po sesji omawiają to co działo się na torze. Po chwili odpoczynku przychodzi czas na kolejny wykład i w ten sposób ułożony jest cały dzień.

Jak zwykle od strony organizacyjnej impreza dopięta była na ostatni guzik, dopisała także pogoda, jako że uczniowie mogli cieszyć się na torze dwoma pięknymi, słonecznymi dniami.

Kolejne szkolenie Califronia Superbike School w Polsce zostało zaplanowane na 9-10 sierpnia 2014 roku na torze Jastrząb koło Radomia. Więcej informacji o samym szkoleniu znajdziecie na stronie www.sbkschool.pl.

Zobaczcie również inne nasze relacje:

 

Wchodzenie w zakret CSS Poznan Wskazowki od trenerow CSS Poznan
Wskazowki trenera CSS Poznan Wyklad CSS Poznan
Zajecia CSS Poznan Zajecia teorytyczne CSS Poznan
Zawodnik z trenerem CSS Poznan Zakret CSS Poznan
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
California Superbike School CSS PoznanPrzygotowanie do startu CSS Poznan
NAS Analytics TAG
Motocyklisci CSS PoznanJazda za instruktorem CSS Poznan
Na zakrecie CSS PoznanObserwacja zawodnia CSS Poznan
Obserwowanie ucznia CSS PoznanOstatnie wskazowki trenera CSS Poznan
Podczas wykladu CSS PoznanPodczas zajec CSS Poznan
Powtarzanie cwiczen CSS PoznanNa torze CSS Poznan
Przyjazd CSS PoznanRejestracja CSS Poznan
Rejestracja zawodnikow CSS PoznanRelaks CSS Poznan
Rozmowy z trenerem CSS PoznanSpotkanie inauguracyjne CSS Poznan
Tor Poznan CSS PoznanTor w Poznaniu CSS Poznan
Trener CSS PoznanTrener na torze CSS Poznan
Loga 2014Zajecia z motocyklistami CSS Poznan
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr