tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Biografia legendy MotoGP już w Polsce!
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Biografia legendy MotoGP już w Polsce!

Autor: Materiał partnera 2021.03.03, 20:20 Drukuj

Wyścigi MotoGP mają w Polsce wielu entuzjastów. Dotychczas mogli oni zaspokajać swe zainteresowania poprzez śledzenie zmagań w telewizji bądź Internecie. Wydawnictwo SQN przygotowało jednak coś specjalnego, biografię Valentino Rossiego napisaną przez znanego dziennikarza Stuarta Bakera. Nie możecie tego przegapić!

Fragment książki

Pod koniec 2003 roku, gdy Valentino ogłosił publicznie, że przechodzi do Yamahy, w  firmie odnotowano zadziwiającą poprawę nastrojów. - Wieść, że Rossi naprawdę podpisał kontrakt z Yamahą, była czymś niesamowitym - wspomina Smith. - Czuliśmy się bardzo podekscytowani, ale naprawdę spodziewałem się, że pierwszy rok zejdzie nam na naukę, a dopiero w kolejnym podejmiemy próbę powrotu do wygrywania. Byłem przekonany, że Rossi i zespół będą potrzebować tych 12 miesięcy, żeby motocykl zaczął sensownie jeździć. Mieliśmy nadzieję, że może pod koniec sezonu uda się powalczyć o pojedyncze podia, a w 2005 roku będziemy gotowi walczyć o mistrzostwo.

Alison Forth już od kilku lat była wówczas rzecznikiem prasowym fabrycznego zespołu Yamaha Racing Team. Twierdzi, że brak sukcesów zaczynał odbijać się na morale członków ekipy. - Powiedziałabym, że nastroje w zespole nie były najlepsze. Mieliśmy co prawda Maxa Biaggiego i Carlosa Checę, a Biaggi dawał nawet jakieś widoki na zwycięstwa. Od czasu do czasu zdarzało nam się nawet wygrać wyścig, ale Carlos trochę za często spadał z motocykla, a Max, cóż… powiedzmy, że wygrywał bardzo sporadycznie. Panowali wówczas Rossi i Honda. To nie tak, że w naszych ośrodkach wyścigowych, tak w Japonii, jak i w Europie (gdzie szefem był Lin Jarvis), panowały minorowe nastroje, ale dla wszystkich było jasne, że konieczne są jakieś zmiany.

Przejście Rossiego do Yamahy było tak pilnie strzeżonym sekretem, że nie wiedziała o tym nawet większość członków zespołu. O transferze poinformowano ich tuż przed oficjalną konferencją prasową. Forth czuła ekscytację na myśl, że do zespołu przechodzi wielka gwiazda, ale towarzyszyło temu też trochę smutku. Razem z Rossim do Yamahy przeszło bowiem sporo członków jego ekipy z  Hondy, a  to oznaczało, że z  ekipy odejdzie wielu dotychczasowych pracowników Yamahy.

- Kiedy gruchnęła ta wiadomość, trudno było nam w nią uwierzyć - opowiada Alison. - Panowały bojowe nastroje, ale oczywiście wraz z wiadomością o przyjściu nowego zespołu pojawiła się świadomość, że część naszej dotychczasowej ekipy będzie musiała się z nami rozstać. Niektórzy pamiętali jeszcze czasy Wayne’a  Raineya. Dotychczas nasz zespół był w dużej mierze brytyjski, ale razem z Rossim pojawiło się wielu Australijczyków i Włochów, więc doszło do dużych zmian na poziomie kulturowym. Z marketingowego punktu widzenia nie mogło być jednak lepiej. Wcześniej uważaliśmy, że świetnie jest mieć Checę i Biaggiego, jednych z najbardziej rozpoznawalnych zawodników w Europie, ale Rossi to była inna liga, prawdziwa globalna marka.

O książce

Valentino Rossi to symbol odwagi, ryzyka i śmiałości. Współczesny gladiator, który ryzykuje życiem za każdym razem, gdy wskakuje na swoją maszynę, by walczyć o zwycięstwo w najbardziej niebezpiecznych wyścigach na świecie. To też wieczny optymista i charyzmatyczny lekkoduch, który triumfy na torze potrafi świętować, pokonując rundę honorową w towarzystwie… kurczaka ludzkich rozmiarów.

Jak doszedł do niewyobrażalnej sławy i rozkochał w sobie fanów? Dlaczego zachwycają się nim największe gwiazdy Hollywood, takie jak Brad Pitt czy Tom Cruise? Czemu tak bardzo nie lubi Maxa Biaggiego, a Sete Gibernau z dobrego znajomego stał się wielkim wrogiem włoskiego mistrza? W jakie afery wplątał się Rossi przez pieniądze?

To książka naszpikowana anegdotami i historiami z życia legendy wyścigów motocyklowych, człowieka, który poznał smak niewyobrażalnej popularności i bajecznego bogactwa, był świadkiem śmiertelnych wypadków z udziałem rywali i przyjaciół, odniósł poważne obrażenia i stoczył najbardziej pamiętne batalie w cyklu MotoGP - zarówno na torze, jak i poza nim.

Stuart Barker wykorzystał wypowiedzi Rossiego oraz niepublikowane wcześniej rozmowy z tymi, którzy są częścią historii Vale od samego początku. Napisał porywającą i pełną adrenaliny biografię chłopaka z Tavullii, który spełnił swoje marzenia o chwale.

Zamów książkę w przedsprzedaży TUTAJ.

"Valentino Rossi. Biografia"
Autor: Stuart Baker
Premiera: 24 marca 2021
Liczba stron: 384


Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama

sklep Ścigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na górę