tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bimota zawieszona w World Superbike
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bimota zawieszona w World Superbike

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.09.01, 08:40 Drukuj

Debiutująca w klasie World Superbike Bimota nie spełniła warunków homologacyjnych i tym samym nie została dopuszczona do udziału w pozostałych wyścigach w sezonie 2014. Oznacza to, że Bimota nie wystąpi w trzech ostatnich eventach w kalendarzu WSBK. Powodem tego jest nie spełnienie określonych przepisów dotyczących produkcji motocykli fabrycznych, którymi w specyfikacji SBK ścigają się kierowcy tego zespołu - Ayrton Badovini i Christian Iddon. Dolna granica produkcji wynosi 125 motocykli.

Dorna przed rozpoczęciem sezonu 2014 zmieniła zasady i obniżyła minimalne wymagania produkcyjne z 250 sztuk do 125. MV Agusta i Erik Buell Racing, dwaj inni nowi producenci debiutujących w tym sezonie, byli w stanie spełnić te wymagania. FIM i Dorna przyznały Bimocie cztery miesiące okresu próbnego, w którym włoski koncern mógł nadrobić zaległości, jednak nie zdążył tego zrobić. 

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę