tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Bajaj Dominar 400 Hayabusa - złudzenie optyczne NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Bajaj Dominar 400 Hayabusa - złudzenie optyczne

Autor: Konrad Bartnik 2018.10.07, 18:22 5 Drukuj

Tak, dobrze przeczytaliście tytuł. Jedna z indyjskich firm oferuje pełną konwersję wizualną kompaktowego Bajaja Dominar 400 na Suzuki Hayabusę.

Historia bieda-tuningu jest bardzo bogata, także na naszym podwórku. "Sportowe" owiewki do motorynki, Junak typu chopper czy "Electra Glide" z kuframi z plastikowych spłuczek. Są jednak zakątki świata, w których motocyklową chirurgię plastyczną traktuje się bardzo serio. Tak jest m.in. w Indiach - Hindusi uwielbiają ekstremalne przeróbki swoich budżetowych maszyn i wychodzi im to naprawdę dobrze.

NAS Analytics TAG

Przykładem jest Bajaj Dominar 400 przerobiony na Suzuki Hayabusę przez firmę GM Custom. Z daleka generalnie nie odróżnienia od oryginału. Pełen zestaw nowych plastików, analogowo-cyfrowe zegary, na które przeniesiono wszystkie wskaźniki Dominara, zestaw lamp identyczny jak w Suzuki. Kierownica clip-on, zbiornik paliwa z logo japońskiej marki, podwójne siedzisko, większy tłumik zapewniający bardziej rasowy pomruk.

Napęd i skrzynia biegów to oryginalne komponenty Dominara, potężny motocykl dysponuje więc singlem o pojemności 400 cm3 i mocy 35 KM. Do opanowania tego piekielnego potencjału wydelegowano nowy zestaw hamulcowy z podwójną tarczą z przodu. Zawiasy pozostały nietknięte.

Oczywiście w całej tej zabawie nie chodzi o osiągi, ale jak najlepszy efekt wizualny. Naszym zdaniem udało się go osiągnąć. Koszt pełnego zestawu do przeróbki Bajaja Dominar 400 jest porównywalny z ceną samego motocykla, wciąż wychodzi jednak dużo taniej, niż zakup prawdziwej Hayabusy. Grupa docelowa w czasie wieczornego podrywu "na motocykl" i tak się nie pozna….

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia

bajaj-dominar-400-to-suzuki-hayabusa-gsx1300r-conv-8c7b

bajaj-dominar-400-to-suzuki-hayabusa-gsx1300r-conv-5405

bajaj-dominar-400-to-suzuki-hayabusa-gsx1300r-conv-895f

bajaj-dominar-400-to-suzuki-hayabusa-gsx1300r-conv-abcd

 

Komentarze 3
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę