tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW wprowadza system ABS Pro w motocyklach HP4
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW wprowadza system ABS Pro w motocyklach HP4

Autor: Bartosz Marcinkowski 2014.07.23, 08:51 1 Drukuj

BMW ogłosiło, że wprowadza nowy system ABS Pro dla motocykli BMW HP4, który ma zapewnić możliwość hamowania w zakrętach. Dodatkowo system będzie można zastosować w pojazdach, które już trafiły na rynek.

NAS Analytics TAG

Po raz pierwszy takie rozwiązanie zastosowano w motocyklach KTM i jak się okazało działa ono bardzo dobrze. System ABS Pro korzysta z istniejącej sieci czujników oraz korzystających z nich układów kontroli trakcji i elektronicznego zawieszenia. Dane kąta pochylenia motocykla w zakręcie, aktualnego opóźnienia, ciśnienia w układzie hamulcowym i innych danych wykorzystywane są do obliczenia najefektywniejszego algorytmu hamowania. Nowy system przeznaczony jest do jazdy tylko po ulicy, ponieważ na torze system ABS na chwilę obecną jest niewystarczająco skuteczny. Oznacza to, że właściciele HP4 będą mogli urzywać ABS Pro tylko w trybach Rain i Sport. System BMW dostępny będzie jako opcja w nowych motocyklach S1000RR w wersji HP4.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor:ort 23/07/2014 14:13

uRZywa...

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr