tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Motorrad potwierdza - nowy cruiser w 2020 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW Motorrad potwierdza - nowy cruiser w 2020 roku

Autor: Janusz Bbenek 2019.04.18, 11:13 1 Drukuj

Po dwóch prezentacjach nowego silnika w customowych motocyklach z renomowanych warsztatów, BMW potwierdziło w końcu oficjalnie, że seryjna maszyna napędzana tą jednostką wejdzie do produkcji w sezonie 2020.

BMW ma już za sobą jedną próbę wejścia na mocno zabetonowany rynek cruiserów. Pamiętny R1200C stał się ikoną designu i wystąpił w filmie o przygodach Bonda, nie zdobył jednak serc klientów i dosyć szybko zniknął z oferty. Bawarska marka wykonuje obecnie drugie podejście, uwzględniając wymagania tego specyficznego segmentu.

NAS Analytics TAG

Ścieżkę do sukcesu pokazał model R nineT, którego rozwój jest ściśle związany ze sceną custom. To właśnie podatność na przeróbki i współpraca z najlepszymi warsztatami na świecie zaowocowała wysokim poziomem sprzedaży różnych wariantów tego motocykla.

Aby jednak zaspokoić wymagania fanów największych krążowników, standardowy bokser z rodziny R nie wystarczy - mimo solidnej pojemności skokowej jest wciąż za mały. Z tego powodu BMW zdecydowało się na opracowania całkiem nowej konstrukcji o pojemności ok. 1800 cm3, opartej jednak na klasycznych rozwiązaniach - chłodzeniu powietrzem i olejem, ożebrowanych cylindrach i długich popychaczach.

Jednostka ta została zaprezentowana w dwóch customowych maszynach, zbudowanych w Japonii i USA. Ich twórcy chwalą ten silnik za konkretną masę, dobry wygląd i łatwość adaptacji do różnych projektów.

BMW Motorrad zapowiedziało prezentację wersji koncepcyjnej przyszłego cruisera jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Maszyna seryjna będzie zaprezentowana prawdopodobnie na jesiennych targach w Kolonii lub Mediolanie, a w salonach pojawi się w sezonie 2020.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr