tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 BMW Motorrad potwierdza - nowy cruiser w 2020 roku NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

BMW Motorrad potwierdza - nowy cruiser w 2020 roku

Autor: Janusz Bębenek 2019.04.18, 11:13 1 Drukuj

Po dwóch prezentacjach nowego silnika w customowych motocyklach z renomowanych warsztatów, BMW potwierdziło w końcu oficjalnie, że seryjna maszyna napędzana tą jednostką wejdzie do produkcji w sezonie 2020.

BMW ma już za sobą jedną próbę wejścia na mocno zabetonowany rynek cruiserów. Pamiętny R1200C stał się ikoną designu i wystąpił w filmie o przygodach Bonda, nie zdobył jednak serc klientów i dosyć szybko zniknął z oferty. Bawarska marka wykonuje obecnie drugie podejście, uwzględniając wymagania tego specyficznego segmentu.

NAS Analytics TAG

Ścieżkę do sukcesu pokazał model R nineT, którego rozwój jest ściśle związany ze sceną custom. To właśnie podatność na przeróbki i współpraca z najlepszymi warsztatami na świecie zaowocowała wysokim poziomem sprzedaży różnych wariantów tego motocykla.

Aby jednak zaspokoić wymagania fanów największych krążowników, standardowy bokser z rodziny R nie wystarczy - mimo solidnej pojemności skokowej jest wciąż za mały. Z tego powodu BMW zdecydowało się na opracowania całkiem nowej konstrukcji o pojemności ok. 1800 cm3, opartej jednak na klasycznych rozwiązaniach - chłodzeniu powietrzem i olejem, ożebrowanych cylindrach i długich popychaczach.

Jednostka ta została zaprezentowana w dwóch customowych maszynach, zbudowanych w Japonii i USA. Ich twórcy chwalą ten silnik za konkretną masę, dobry wygląd i łatwość adaptacji do różnych projektów.

BMW Motorrad zapowiedziało prezentację wersji koncepcyjnej przyszłego cruisera jeszcze w pierwszej połowie tego roku. Maszyna seryjna będzie zaprezentowana prawdopodobnie na jesiennych targach w Kolonii lub Mediolanie, a w salonach pojawi się w sezonie 2020.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę