tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Augusto Fernandez wygrywa wycig Moto2 na torze Silverstone
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Augusto Fernandez wygrywa wycig Moto2 na torze Silverstone

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.07, 16:19 Drukuj

Augusto Fernandez wygrał wyścig Moto2 o Grand Prix Wielkiej Brytanii po szachowym pojedynku z Alonso Lopezem. Tym samym mamy zmianę lidera klasyfikacji generalnej w klasie średniej. Dla Lopeza to pierwsze podium w startach w Moto2.

W kwalifikacjach i porannych rozgrzewkach najszybszym zawodnikiem był Augusto Fernandez, który jest wiceliderem klasyfikacji generalnej i ma tyle samo punktów co Celestino Vietti. Na trzeciej pozycji ze stratą 1 pkt. jest Ai Ogura, który zakwalifikował się do pierwszego rzędu. Celestino Vietti startował zza pleców Fernandeza i Ogury. Na polach startowych nie pojawili się Pedro Acosta i Sam Lowes. Vietti miał do odbycia karę długiego okrążenia.

NAS Analytics TAG

Po starcie najszybszy był Joe Roberts, który wjechał na pierwszym miejscu do zakrętu numer 1, ale próbował go atakować Fernandez, za którym podążał Ai Ogura. Zawodnik Red Bull KTM Ajo zaatakował Robertsa, ale to Ogura wykorzystał całe zamieszanie, żeby wysunąć się na prowadzenie. Na 2. miejsce wjechał Lopez, a Joe Roberts cały czas był przed Fernandezem. Celestino Vietti spadł na 10. miejsce. Na 2. okrążeniu Lopez wysunął się na prowadzenie. Łącznie awansował aż o 7 pozycji.

Na 4. okrążeniu Alonso Lopez nieco odjechał od Ogury. Canet chciał zaatakować jednocześnie Fernandeza i Robertsa, dzięki czemu Fernandez przebił się na 3. miejsce, lecz ostatecznie to Canet był górą. Vietti zjechał na wykonanie kary i spadł z 9. na 12. miejsce. Na 6. okrążeniu Lopez miał 0,5 przewagi nad Canetem, który wyprzedził Ogurę i zajął 2. miejsce. Następny w kolejce do wyprzedzenia Ogury był Fernandez, ale nie mógł znaleźć odpowiedniego miejsca i okazji. Tymczasem za Fernandezem zbliżał się Jake Dixon.

Na 9. okrążeniu Fernandez zaatakował Ogurę w szykanie i awansował na 3. miejsce. Lopez miał już sekundę przewagi nad Canetem. Okrążenie później Fernandez był już przed Canetem. Vietti zdołał wrócić na 9. miejsce, a później zyskał jeszcze 2 pozycje. Fernandez z kolei stracił i spadł na 4. miejsce. Ogura wyprzedził Caneta na 12. okrążeniu. Dzięki temu Lopez mógł znowu odjechać. Ogura i Canet popełnili błędy i Fernandez wrócił na 2. miejsce i znów próbował uciekać przed goniącymi go zawodnikami.

Wicelider klasyfikacji generalnej zaczął skutecznie zmniejszać dystans do Lopeza i zwiększać przewagę nad grupką pościgową, w której na 3. miejsce wysunął się Ogura, za nim był Dixon, a dalej Canet. Zawodnicy jechali blisko siebie, więc stale próbowali się wyprzedzać. Dzięki temu Fernandez mógł spokojnie odjechać. Na 4 okrążenia przed końcem był już ok. 0,2 s za Lopezem. Próbował przygotować się i znaleźć miejsce do wyprzedzania. Miał dobrą okazję w zakręcie numer 2 na przedostatnim okrążeniu, ale jej nie wykorzystał, bo Lopez zachował zimną krew. Z tyłu Dixon i Canet walczyli o 3. miejsce, a wszystkiemu przyglądał się Ogura.

Fernandez miał problem, ponieważ Lopez nie popełniał większych błędów. Zawodnik Red Bull KTM Ajo lepiej ustawiał się do zakrętów, ale Lopez jechał bardzo defensywnie. Fernandez zaatakował w zakręcie numer 16 i zamknął drzwi przed Lopezem. Na 3. miejscu dojechał Dixon, a za nim Ogura i Canet. Celestino Vietti przekroczył linię mety na 6. pozycji. Tym samym Fernandez wysunął się na prowadzenie w generalce z wynikiem 171 pkt. Celestino Vietti spadł na 3. miejsce i ma 156 pkt. Ai Ogura awansował na pozycję wicelidera i ma 158 pkt.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr