tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Pecco Bagnaia wygrywa wycig MotoGP na torze Silverstone
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Pecco Bagnaia wygrywa wycig MotoGP na torze Silverstone

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.07, 14:46 Drukuj

Pecco Bagnaia wygrał wyścig MotoGP o Grand Prix Wielkiej Brytanii, dzięki czemu awansował na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Na podium ponownie znalazła się Aprilia, która rozdzieliła zawodników Ducati, a Fabio Quartararo nie uciekł za daleko od Aleixa Espargaro.

W kwalifikacjach klasy MotoGP najszybszy był Johann Zarco przed Maverickiem Vinalesem i Jackiem Millerem. W porannej sesji rozgrzewkowej najlepszy czas wykręcił Vinales przed Rinsem i Mirem. Aleix Espargaro został dopuszczony do wyścigu pomimo mocnego uderzenia będącego wynikiem wypadku, do którego doszło przed kwalifikacjami. Fabio Quartararo miał do odbycia karę przejazdu długiego okrążenia, którą ćwiczył podczas treningów wolnych.

NAS Analytics TAG

Na starcie najszybszy był Johann Zarco, który wjechał na prowadzeniu do pierwszego zakrętu, a za nim znalazł się Quartararo, który ciągnął za sobą zawodników fabrycznego teamu Ducati. Vinales i Espargaro znaleźli się kolejno na 6. i 7. miejscu. W połowie pierwszego okrążenia Vinales awansował o jedną pozycję, ale Alex Rins nie dawał za wygraną. Począwszy od rozpoczęcia 2. okrążenia Quartararo miał 3 kółka, żeby wykonać karę nałożoną po poprzednim wyścigu. Na 3. okrążeniu Rins zaatakował Bagnaię i awansował na 4. miejsce. Z sytuacji próbował skorzystać Vinales, ale musiał jeszcze poczekać. Okrążenie później Quartararo zjechał na odbycie kary i wrócił pomiędzy Ducati i Aprilią.

Na 5. okrążeniu Johann Zarco wypadł z toru w zakręcie numer 8, w wyniku uślizgu przedniego koła. Tym samym na prowadzenie wysunął się Jack Miller, którego niespodziewanie zaatakował Rins. Australijczyk skutecznie odparł atak zawodnika Suzuki. Rins znalazł się w kanapce pomiędzy zawodnikami Ducati. Aleix Espargaro jechał na 7. miejscu. Na 6. okrążeniu Rins wysunął się na prowadzenie. Do walki w pierwszej piątce wjechał Jorge Martin awansując na 5. miejsce i od razu ruszając w pościg za Quartararo. Yamaha nie miała szansy z prędkością maksymalną Ducati. Dodatkowo ubiegłoroczny mistrz miał problemy z utrzymaniem linii w zakrętach.

Na 7. okrążeniu Alex Rins miał już prawie sekundę przewagi nad zawodnikami Ducati. Początek 8. okrążenia to atak Jorge Martina na Jacka Millera, ale bez powodzenia. Okrążenie później Mir zaatakował Aleixa Espargaro i zepchnął go na 8. miejsce. Vinales cały czas czaił się na Quartararo i w końcu znalazł okazję do ataku, którą od razu wykorzystał. Zawodnik Yamahy nie miał szans na odpowiedź. W kolejce do wyprzedzania był Joan Mir. Na półmetku wyścigu Mir był za plecami Quartararo. Rins miał w tym czasie 0,367 s przewagi nad Ducati. Po kolejnych 2 okrążeniach przewaga ta stopniała na tyle, że Bagnaia był w stanie go wyprzedzić i wysunąć się na prowadzenie.

Na 13. okrążeniu Bagnaia dostał ostrzeżenie za wyjazdy poza tor, Vinales awansował na 4. miejsce, a Aleix Espargaro był już tylko 0,163 s za plecami Joana Mira. Miller wyprzedził Rinsa, a Joan Mir przewrócił się na 15. okrążeniu. Enea Bastianini był dzięki temu na 7. miejscu, Aleix Espargaro jechał 8. Jorge Martin zaatakował Vinalesa i awansował na 4. pozycję. Na początku 16. okrążenia Bastianini zaatakował Quartararo, ale zawodnik Yamahy skutecznie skontrował. Później Vinales zaatakował Martina i odzyskał 4. miejsce. Aleix Espargaro został wyprzedzony przez Miguela Oliveirę.

Na 4 okrążenia przed końcem Vinales zaatakował Rinsa i tym samym znalazł się z szansą na najniższy stopień podium. W jego ślady poszedł Jorge Martin. W drugiej połowie 18. okrążenia Vinales wyprzedził Millera i ruszył w pogoń za prowadzącym Bagnaią. Miller z kolei miał problemy z tylną oponą. Na przedostatnim okrążeniu Vinales zaczął walkę o zwycięstwo. Bagnaia utrzymał prowadzenie przed Vinalesem, a podium uzupełnił Miller. Espargaro dojechał do mety na 9. miejscu za Fabio Quartararo. Po tym wyścigu Quartararo ma 180 pkt., a Aleix Espargaro - 158 pkt. Francesco Bagnaia awansował na 3. miejsce i ma na koncie 131 pkt.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr