tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Dennis Foggia zwycizc wycigu Moto3 na torze Silverstone
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Dennis Foggia zwycizc wycigu Moto3 na torze Silverstone

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.08.07, 13:05 Drukuj

Dennis Foggia wygrał dramatyczny i obfitujący w wypadki oraz nieoczekiwane zwroty akcji wyścig klasy Moto3 o Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Z toru wypadli m.in. liderzy klasyfikacji generalnej.

W kwalifikacjach klasy Moto3 najszybszy był Diogo Moreira, dla którego jest to pierwsze pole position w karierze. W pierwszym rzędzie stanęli jeszcze Izan Guevara i Ryusei Yamanaka. W porannych rozgrzewkach najszybsi byli Deniz Oncu, Dennis Foggia i David Munoz. Dodatkowo Adrian Fernandez i David Munoz mieli przyznane kary przejazdu długiego okrążenia.

NAS Analytics TAG

Diogo Moreira wystartował najszybciej i wyjechał na prowadzeniu z pierwszego zakrętu. Szybko wyprzedził go Izan Guevara, a Moreira musiał bronić się przed Yamanaką. Deniz Oncu podążał na 4. miejscu. Sergio Garcia był na 10. pozycji za Sasakim i Suzukim. W dalszej części pierwszego okrążenia Garcia stracił jeszcze jedno miejsce, a na prowadzenie wysunęli się Oncu i Guevara. Moreira cały czas próbował utrzymać się na czele stawki. Na drugim okrążeniu Sasaki był już na 2. pozycji, a więc nadrobił straty z kwalifikacji. Garcia awansował w tym czasie na 8. miejsce.

Na 4. okrążeniu Oncu i Suzuki próbowali kąsać Guevarę, ale bezskutecznie. Jednak nie udało mu się wypracować nawet najmniejszej przewagi, która pozwoliłaby na złapanie oddechu. Garcia w tym czasie awansował na 7. miejsce i włączył się w grupę pościgową. Na 6. okrążeniu prowadzenie objął Foggia. Guevara spadł na 6. miejsce, a o prowadzenie walczyli teraz Oncu, Sasaki, Foggia i McPhee. Dwa okrążenia później Garcia i Guevara byli już obok siebie kolejno na 8. i 9. miejscu. W końcu role się odwróciły i Garcia awansował na 6. pozycję, a Guevara został z tyłu pierwszej dziesiątki. Na 10. okrążeniu Foggia był na prowadzeniu i miał pół sekundy przewagi nad resztą. Za nim jechali Suzuki i Munoz, który pomimo słabych kwalifikacji i kary przejazdu długiego okrążenia przedostał się do pierwszej piątki. Doskonale poradził sobie także Ortola, który awansował z 18. miejsca na 5.

Na 5 okrążeń przed końcem Garcia i Guevara przepychali się na 8. i 9. miejscu. Gdyby tak zakończył się wyścig, to zawodników dzieliłyby 4 pkt. w generalce. Na prowadzeniu wygodnie rozsiedli się reprezentanci ekipy Leopard Racing - Dennis Foggia i Tatsuki Suzuki. Nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia, bo spokój zakłócili im Oncu, Ortola i Masia. Na 3 okrążenia przed końcem wyścigu zderzyli się Sasaki i Garcia. Zawodnicy wypadli z toru i nie mieli już szans na powrót. Na przedostatnim okrążeniu w 3. sektorze cały czas była żółta flaga. Na prowadzeniu walczyli Oncu, Ortola i Suzuki. Guevara mógł dzięki temu wysunąć się na czoło klasyfikacji generalnej, ale oczywiście musiał dotrzeć do mety. Tymczasem największe szanse na walkę o zwycięstwo mieli Oncu i Ortola, ale czaił się na nich Munoz.

Na ostatnim okrążeniu zaczęła się ostra bijatyka. Na prowadzenie wysunęli się Foggia, Masia, Oncu i Suzuki spychając Ortolę i Munoza do połowy pierwszej dziesiątki. W drugim sektorze zderzyli się Guevara i Ortola. Tym samym sytuacja na czele stawki pozostała bez zmian, bo zawodnicy nie zdobyli punktów. W tym czasie na prowadzeniu był Foggia, ale kąsał go Masia. Swoich sił próbował też Munoz, który wywrócił się jednak w ostatnim sektorze. Pierwszy linię mety przekroczył Foggia, a za nim Masia i Oncu. Po tym wyścigu Foggia traci do lidera już tylko 42 punkty. Garcia prowadzi z dorobkiem 182 pkt., a Guevara jest 3 pkt. za nim.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr