tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2021 Indian FTR 1200. Opis, zdjcia, dane techniczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2021 Indian FTR 1200. Opis, zdjcia, dane techniczne

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.01.26, 22:39 Drukuj

Indian odświeżył jeden z najciekawszych modeli w swojej ofercie - FTR 1200. Motocykl stał się bardziej ukierunkowany na podbój asfaltowych dróg.

Indian FTR 1200 wywodzi się z wyścigów flat track, gdzie Indian Wrecking Crew święci triumfy na motocyklu FTR 750. Przez swoje dziedzictwo motocykl jest bardzo narowisty i nie każdy jest w stanie go okiełznać. Z nową generacją ma pójść nieco łatwiej. W kwestii silnika nic się nie zmieniło - mamy chłodzony cieczą v-twin znany z modelu Scout, który został wzmocniony i odchudzony. Do dyspozycji mamy 120 koni mechanicznych mocy i 115 Nm momentu obrotowego. Te wartości zapewniają atomowy start spod każdych świateł. Nowością na sezon 2021 jest odłączany tylny cylinder. Funkcja ta przyda się podczas jazdy w mieście i zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu motocykla.

NAS Analytics TAG

Najważniejszą zmianą są koła. Dotychczas z przodu mieliśmy koło o średnicy 19 cali, a z tyłu - o średnicy 18 cali. To sprawiało, że motocykl był nakedem zorientowanym na jazdę w terenie. Teraz będziemy mieli do dyspozycji koła o średnicy 17 cali, które nadal będą ubrane w opony Metzeler Sportec, ale jeżeli najdzie was ochota na zmianę, to będziecie mieli większy wybór modeli opon niż w przypadku poprzedniej konfiguracji kół. Zmiany zaszły również w zawieszeniu, które w wersji podstawowej i Rally również będzie miało regulację. Skok zawieszenia został zmniejszony do 120 mm. Dzięki temu siedzisko zostało obniżone o 3,5 cm, co sprawi, że FTR 1200 będzie bardziej przyjazny dla niższych użytkowników. Kierownica ProTaper została zwężona o 40 mm.

W wersji Rally będziemy mieli wymiary kół znane z poprzedniej generacji oraz kierownicę podwyższoną o 5 cm, co zapewni lepszą kontrolę nad motocyklem w terenie. Motocykl będzie również dostępny w wersjach S oraz R Carbon.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr