tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 2020 KTM 1290 Super Duke R. Opis, zdjcia, dane techniczne
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

2020 KTM 1290 Super Duke R. Opis, zdjcia, dane techniczne

Autor: Wojtek Grzesiak 2019.11.07, 10:02 Drukuj

Super książę przeszedł kurację odchudzającą, by powrócić w pełni blasku i chwały. Nowa rama jest lżejsza, a elektronika - jeszcze bardziej zaawansowana.

Pomarańczowi zostawili silnik w spokoju i nadal mamy motor o pojemności 1301 cm3 i mocy 179 koni mechanicznych, który dysponuje momentem obrotowym wynoszącym 140 Nm. Magia zaczyna się w konstrukcji motocykla. Rama wykorzystuje silnik do zwiększenia sztywności skrętnej. Zwiększono średnicę rur i pozostawiono cienkie ścianki, co pozwoliło obniżyć wagę motocykla o 2 kilogramy. Z tyłu zastosowano kompozytową ramę pomocniczą, którą cechuje prostota montażu siedziska pasażera, uchwytu na tablicę rejestracyjną i świateł.

NAS Analytics TAG

Zawieszenie również zostało przeprojektowane. Z przodu znajdziemy widelec WP APEX, który posiada pełną regulację i ma oddzielne ustawienia odbicia i dobicia. Tylny amortyzator WP APEX posiada oddzielne zbiorniki gazu i oleju, co czyni go lżejszym i sprawia, że ma bardziej kompaktowy rozmiar. Wahacz został wydłużony i umieszczony bliżej zębatki wyjściowej celem uzyskania lepszej kontroli nad motocyklem. Kierownica posiada regulację zasięgu w czterech pozycjach, w zakresie 21 mm w przód i w tył.

Zmiany objęły również wygląd - na pokładzie mamy reflektor LED z umieszczonym centralnie wlotem powietrza, ostrzejszy tył, nowy zbiornik paliwa o pojemności 16 litrow, a wisienką na szczycie tortu jest agresywna grafika.

W okiełznaniu 1290 Super Duke R pomoże zaawansowana elektronika. Ta może pracować w trybach Rain, Street i Sport. Opcjonalnie jest dostępny tryb Track, który pozwala między innymi na całkowite wyłączenie kontroli trakcji i systemu anti-wheelie. W standardzie otrzymamy również udoskonalony quickshifter.

Więcej informacji na temat motocykli KTM znajdziecie na www.ktm.com

Dane techniczne

silnik: dwucylindrowy, w układzie V
pojemność skokowa: 1301 cm3
średnica x skok tłoka: 108x71 mm
moc: 179 KM
moment obrotowy: 140 Nm
system paliwowy: wtrysk elektroniczny
system chłodzenia: ciecz
rozrusznik: elektryczny
skrzynia biegów: nożna, 6-biegowa, z Quickshifter+
sprzęgło: mokre, wielotarczowe
przeniesienie napędu: łańcuch
zawieszenie przednie: widelec WP APEX z pełną regulacją
zawieszenie tylne: amortyzator WP APEX z pełną regulacją
hamulec przedni: podwójna tarcza 320 mm
hamulec tylny: pojedyncza tarcza 240 mm
systemy dodatkowe: Kontrola trakcji, anti-wheelie, kontrola uślizgu
masa: 189 kg
wysokość siedzenia: 835 mm
zbiornik paliwa: 16 l
normy emisyjne: Euro 5
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr