tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmiany w przepisach 2017: Za przegld motocykla zapacisz z gry
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Zmiany w przepisach 2017: Za przegld motocykla zapacisz z gry

Autor: M.B. 2017.09.14, 13:21 29 Drukuj

Prawo o ruchu drogowym zmienia się praktycznie co chwilę. Jeszcze w tym roku w życie wejdzie kolejna nowelizacja, której największą zmianą będzie sposób uiszczania opłaty za coroczne badania techniczne pojazdów. Teraz będzie trzeba płacić za nie z góry.

Zapłata z góry ma ukrócić proceder unikania odpowiedzialności za zły stan techniczny pojazdu. Nie będzie już możliwe uniknięcie konsekwencji "ucieczki z badania technicznego", gdy tylko diagnosta znajdzie coś nie tak w naszym pojeździe i podjęcie próby uzyskania pozytywnej opinii w innej stacji. Procedura przeglądowa zaczynać się będzie bowiem od spisania danych i uiszczenia opłaty. Jeżeli ktoś "zerwie" się z badania, nic mu to nie da, bo w systemie badanie będzie widniało jako przerwane.

NAS Analytics TAG

"Do Centralnej Ewidencji Pojazdów na bieżąco będą przekazywane dane o negatywnych badaniach technicznych, w szczególności gdy badania zostają przerwane w trakcie wykonania i kierowca unika konsekwencji nie pozwalając dokończyć badania i nie ponosząc kosztów ich wykonania. W ten sposób jednocześnie mamy nadzieje ograniczyć zjawisko turystyki badań technicznych, w których kierowcy nie uzyskują pozytywnego wyniku badania technicznego i przenoszą się do innej stacji technicznej" - powiedział w wywiadzie dla TVN24bis wiceminister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Dane, które będą gromadzone w Centralnej Ewidencji Pojazdów zostaną wzbogacone o informacje dotyczące zadłużenia czy innych finansowych poręczeniach dotyczących pojazdu. To utrudni nieuczciwym sprzedawcom sprzedaż zadłużonego pojazdu.

W nowelizacji ustawy znalazł się też zapis o możliwości zatrzymania dowodu rejestracyjnego przez Służbę Graniczną. Jest to nowość.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 16
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr