tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Koniec z obowiązkową wymianą dowodu rejestracyjnego?
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Koniec z obowiązkową wymianą dowodu rejestracyjnego?

Autor: Michał Brzozowski 2017.04.27, 11:35 162 Drukuj

Jeżeli projekt nowelizacji ustawy przygotowany przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa, dotyczący rejestracji i oznaczania pojazdów wejdzie w życie, to po zapełnieniu dowodu rejestracyjnego sześcioma stemplami potwierdzającymi przeglądy techniczne, nie będziemy musieli wymieniać tego dokumentu na nowy.

W tej chwili, gdy miejsce przeznaczone na stempelki przybijane co rok (nie dotyczy pojazdów nowych) przez uprawnionych diagnostów skończy się, trzeba biec do urzędu i wymieniać dowód na nowy. Jedna strona w dowodzie, która przeznaczona jest na stemple mieści ich tylko 6. Czyli przy zakupie pojazdu używanego wystarcza to na 6 lat jazdy. Jest to kuriozalne, bo w papierowym, rozkładanym dowodzie rejestracyjnym jest dużo miejsca - dokładnie dwie strony - na adnotacje urzędowe, których najczęściej po prostu nie ma żadnych. Ile kosztuje "podatek od stałości w uczuciach"? 54,50 zł. Sam doświadczyłem tego i to jednocześnie w samochodzie i motocyklu. Dwa dowody, 109 zł… Za co? Za nic!

NAS Analytics TAG

Jeżeli nowe rozporządzenie wejdzie w życie, to co prawda wzory dowodu rejestracyjnego zostaną niezmienione, ale nie będzie już potrzeby wymiany dowodu na nowy. Do legalnego poruszania się bowiem, będzie miało wystarczyć aktualne, drukowane przez uprawnionego diagnostę zaświadczenie o pozytywnym przejściu przeglądu technicznego, które będziemy mieli obowiązek wozić ze sobą.

Można? Można! Oby więcej takich zmian.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 59
Pokaż wszystkie komentarze
Autor: zorro 18/03/2018 15:48

milcz

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę