tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zmar 14-letni hiszpaski zawodnik Andreas Perez
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

Zmar 14-letni hiszpaski zawodnik Andreas Perez

Autor: Konrad Bartnik 2018.06.11, 16:37 11 Drukuj

Smutne wieści dotarły do nas ze szpitala Sant Pau w Barcelonie. Lekarze przegrali walkę o życie 14-letniego Andreasa Pereza, który w niedzielę uległ wypadkowi na torze Catalunya.

Andreas Perez był bardzo obiecującym młodym zawodnikiem motocyklowym. Po zeszłorocznych sukcesach w cyklu European Talent Cup dostał szansę startów w juniorskich mistrzostwach świata Moto3 FIM CEV Repsol w teamie Reale Avintia. Niedzielny wyścig na torze Catalunya okazał się fatalny w skutkach - Andreas przewrócił się na piątym zakręcie i został uderzony przez kolejnych zawodników.

NAS Analytics TAG

Rokowania od samego początku były bardzo złe. Zawodnik został w stanie krytycznym przetransportowany do szpitala w Barcelonie, gdzie niedługo potem stwierdzono śmierć mózgu. Dziś nadeszła wiadomość o zatrzymaniu krążenia i odejściu Andreasa Pereza. Kondolencje dla jego rodziny płyną z całego świata, także od zawodników z czołówki MotoGP, m.in. Marca Marqueza i Daniego Pedrosy.

 

Todo mi apoyo y cariño al entorno y familiares de Andreas. DEP. #AndreasPerez77

Post udostępniony przez Dani Pedrosa (@26_danipedrosa) Cze 11, 2018 o 4:44 PDT

Wyścigi na torach są o wiele bezpieczniejsze od ich ulicznych odpowiedników, ale wciąż niosą za sobą ryzyko. Dzięki nowoczesnym kaskom i odzieży, a także konstrukcji obiektów wyścigowych, zawodnicy wychodzą zazwyczaj bez szwanku nawet z bardzo groźnie wyglądających upadków, wystarczy obejrzeć kilka ostatnich rund MotoGP. Na jedno nie mają jednak wpływu - najgroźniejszym i nieprzewidywalnym scenariuszem na torze wciąż jest potrącenie przez innych zawodników. Wcześniej w ten sposób zginął m.in. Marco Simoncelli na którego w 2011 roku na torze Sepang najechali Colin Edwards i Valentino Rossi.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 2
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr