tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Isle of Man TT 2018: Dan Kneen z Tyco BMW zginął w czasie kwalifikacji
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Isle of Man TT 2018: Dan Kneen z Tyco BMW zginął w czasie kwalifikacji

Autor: Konrad Bartnik 2018.05.31, 10:13 Drukuj

Wczoraj wieczorem dotarła do nas fatalna wiadomość z wyspy Man. W czasie pierwszego okrążenia sesji kwalifikacyjnej doszło do wypadku, w którym zginął zawodnik teamu Tyco BMW, 30-letni Dan Kneen.

Brytyjskie i irlandzkie motocyklowe wyścigi uliczne to w opinii wielu fanów ostatnia dziedzina motosportu, w której rządzą prawdziwe emocje, jak za dawnych lat. Ciężko się z tym nie zgodzić, ale widowisko to ma swoją cenę. Ogromne prędkości rozwijane przez zawodników na wąskich uliczkach, pełnych murków, drzew i krawężników, niosą za sobą ogromne ryzyko - nieporównywalnie większe niż na teoretycznie szybszych wyścigach MotoGP.

NAS Analytics TAG

Niestety wczoraj odszedł jeden z zawodników, startujących w tegorocznym TT na wyspie Man. 30-letni Dan Kneen, jadący w barwach czołowego zespołu Tyco BMW, miał wypadek w czasie pierwszego okrążenia sesji kwalifikacyjnej superbike’ów. Doszło do niego na odcinku Churchtown, a kierowca zginął na miejscu na skutek rozległych obrażeń.

Dan Kneen był ulubieńcem miejscowych kibiców - pochodził z miasteczka Onchan na wyspie Man. W słynnym wyścigu zadebiutował w 2008 roku, od razu zwyciężając w trzech kategoriach: Junior, Newcomers C oraz Ultra Lightweight MGP. Konsekwentnie piął się do góry i w tym sezonie udało mu się podpisać kontrakt z utytułowanym zespołem Tyco BMW. Był wiecznie uśmiechniętą, bardzo popularną na paddocku postacią.

Wczoraj doszło do jeszcze jednego wypadku - jeden z zawodników zderzył się z samochodem bezpieczeństwa. Rannego przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę