tr?id=1223146534440221&ev=PageView&noscript=1

Zawodnicy pit bike podsumują sezon na wielkiej gali w Toruniu

Autor: Informacja prasowa 2017.12.07, 11:04 Drukuj

To był intensywny rok w świecie pit bike’ów. Ambitne cele i wielka popularność małych dwóch kółek. Dyscyplina nie tylko podbiła serca dzieci i młodzieży, ale pokazała im świat prawdziwej rywalizacji i walki fair play. Tylko w zawodach organizowanych przez toruński klub wystartowało 144 zawodników i 29 dzieci w jazdach pokazowych.

Zazwyczaj widzą się na torze, w kaskach i kombinezonach. W grudniu spotkają się podczas dorocznej gali podsumowującej sezon pit bike w Polsce. To będzie nie tylko czas podsumowań, ale i planów na przyszły rok.

- W tym roku oba cykle organizowanych przez nas mistrzostw odbyły się pod egidą Polskiego Związku Motorowego. Łącznie wystartowało w nich 144 zawodników. 89 podczas rywalizacji terenowej w Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego i 55 podczas wyścigów na torach asfaltowych w Pitbike.pl Otwartych Mistrzostwach woj. kujawsko-pomorskiego. W stawce było również 10 zawodniczek - wylicza Łukasz Pawlikowski, MX Otopit Toruń.

Popularność wciąż nowej dyscypliny na naszych rynku z roku na rok rośnie. Wielki atut to niska cena i dostępność małych motocykli, na których trening zaczynają nawet kilkuletnie dzieci. Od 8 roku życia mogą ścigać się z licencjami zawodniczymi w off roadzie, zać od 12 roku życia na torach asfaltowych w wersji supermoto. To wszystko sprawia, że prawdziwe motoryzacyjne talenty mogą zostać wyłapane na wczesnym etapie i odpowiednio pokierowane na mistrzowską drogę w wyższych klasach motocyklowych. Treningi odbywają się pod okiem świetnej kadry, na specjalnie przygotowanych torach, co czyni ten sport bezpiecznym.

Wielka gala pit bike to doskonała okazja, by przyjeżeć sie bliżej dysycyplinie, którą uprawiają dzieci i młodzież, a także zawodnicy innych dyscyplin, chociażby żużlowiec Paweł Przedpełski. Podczas wydarzenia znane osobistości ze świata motorsportu wręczą młodym zawodnikom statuetki. Wyróżnienia zostaną przyznane w 11 kategoriach. Będą to m.in. Ulubieniec Publiczności, Wydarzenie Roku, Pechowiec Roku, Objawienie Roku, Najlepszy Zawodnik off road, Najelpszy Zaodnik Supermoto, Champion, będzie też nagroda specjalna Otopit Roku.

Wielka Gala Pit Bike
Piątek, 8.12.2017, godz. 19:00
Od Nowa, ul. Gagarina 36, Toruń

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę