Podwójne emocje! Wielkie zakończenie sezonu na torze w Głażewie!

Autor: Informacja prasowa 2017.10.12, 10:38 Drukuj

To będzie rekordowa runda na torze w Głażewie. Organizatorzy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiegospodziewają się nie tylko rekordowej liczby zawodników, ale będzie to również wielkie wydarzenie pod względem przejechanych okrążeń. Na głażewskim torze odbędzie się bowiem podwójna runda. Zawodnicy pit bike wystartują w sobotę i niedzielę.

Wyścigi na tym torze należą nie tylko do bardzo widowiskowych, ale i oczekiwanych przez samych zawodników. Najbliższe wydarzenie to dwudniowa impreza. Z powodu złych warunków atmosferycznych i zalania toru, poprzedni termin III rundy Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego, został odwołany. W weekend 21 i 22 października odbędą się zaległe wyścigi oraz wielki finał wyłaniający mistrza. Zapowiada się  zatem wyjątkowo pod względem frekwencji, jak i walki na torze.

Rywalizacja na wysokim poziomie

- Jeszcze kilkanaście dni do wielkiego zakończenia sezonu pit bike w wersji off-road,  ale już teraz możemy zdradzić, że ilość zawodników zgłoszonych do zawodów, jest naprawdę imponująca. Zawodnicy są również po kolejnych szkoleniach przeprowadzonych przez Marcin Wójcika, jest więc pewien że poprzeczna znowu zostanie podniesiona- zapowiada organizator zawodów, Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń. - Pogoda w tym roku nas nie rozpieszcza, nie było więc zbyt wielu okazji do jazdy, ale mam nadzieję, że zawodnicy z jeszcze większymi emocjami oczekują tych zawodów. Z dumą obserwujemy rozwój naszych małych gwiazd. Ten weekend i podwójna runda zapewni nam zapewne  jeszcze wiele niespodzianek i zmian w tabeli.

Pit bike: dobra zabawa i wyścigi na poziomie

Podczas ostatnich zawodów na linii startowej stawiło się blisko sześćdziesięciu zawodników, łącznie w sześciu klasach. Udział w rywalizacji biorą również zawodnicy zza wschodniej granicy. Bracia Oleksander i Oleksy Valyavskyy przebojem wdarli się do stawki Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country Województwa Kujawsko-Pomorskiego podczas poprzedniej rundy zawodów.- Tor jest zawsze przygotowany na świetnym poziomie, a same zawody to wspaniały klimat i organizacja. Nie możemy doczekać się niedzieli, mamy nadzieję że będzie piękna pogoda i kolejny raz będziemy mogli sprawdzić się u boku świetnych zawodników startujących w mistrzostwach. Zapraszamy do startu i do kibicowania- mówi Oleksander Valyavskyy, zwycięzca II rundy zawodów w kategorii Open.

Przypominamy, że Bud-Rem Stal Otwarte Mistrzostwa Pit Country, wyłonią Mistrza województwa Kujawsko - Pomorskiego 2017. Zawody to cztery rundy, wszystkie rozgrywane na torze off-roadowym w Głażewie. Najmłodsi zawodnicy zmierzą się w kategoriach: Smyk 8-12 lat (do 90ccm, 4T 2V, koła 10"-10" lub 12"-10"), Kadet od 8 do 14 lat (do 125ccm, 4T 2V, koła max. 14"-12"), Junior od 11 do 16 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14"-12"), Pit Ladies od 13 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14"-12"), Pro od 17 lat (do 150ccm, 4T 2V, koła max. 14"-12"), Open od 15 lat (do 190ccm, 4T 2V i 4V, koła max. 14"-12"). Udział w zawodach mogą brać zawodnicy z całego kraju. Wystarczy posiadać ważne badania od lekarza sportowego i zdać egzamin na odpowiednią do dyscypliny licencję zawodniczą. Zawody otwarte są dla wszystkich marek. Licencję można zdobyć od 8 roku życia, młodsze dzieci biorą udział w jazdach testowych.  

Wielki finał Pit Country

Bud-Rem Stal Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pit Country

III runda - 21 października, start wyścigów 12:00
III runda - 22 października, start wyścigów 12:00

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę