tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Chojnice: trenują nawet zimą! Pit Bike, jako alternatywa poza sezonem

Chojnice: trenują nawet zimą! Pit Bike, jako alternatywa poza sezonem

Autor: Informacja prasowa 2018.01.18, 16:22 Drukuj

Jeżeli nie możecie doczekać się wiosny, wasza tęsknota za dwoma kółkami nasila się z dnia na dzień, to może czas poszukać alternatywy? Okazuje się, że to wcale nie jest trudne. Ekipa MX Otopit Toruń pokazuje jak świetnie bawić się i trenować zimą!

Oczywiście wszystko za sprawą małych, zawadiackich dwóch kółek. Pit Bike to niewielki motocykl o wysokości siedzenia od 60 do 85 cm i stosunkowo niedużej mocy. Najmniejsze motocykle YCF 50 wyposażane są nawet w boczne kółka! Dzięki temu swoją przygodę z motocyklami mogą zaczynać nawet dzieciaki w wieku kilku lat. Ale sprzęty są również wykorzystywane w celach treningowych przez zawodników i motocyklistów drogowych. Uśmiech na ich twarzach po zdjęciu kasku jest bezcenny. Podczas zimowych treningów można nie tylko świetnie się bawić, ale i wiele nauczyć.

"Możliwość treningu na pit bike to świetna alternatywa dla dużych motocykli. Każdy kto próbował swoich sił na małych dwóch kółkach wie, że jest to wymagający, techniczny trening. Przy niewielkim nakładzie kosztów, w bezpiecznych warunkach i co najważniejsze, również zimą, możemy kontynuować naszą motocyklową przygodę" - mówi Marek Szkopek, trener motocyklowy i mistrz Polski oraz Europy klasy supersport. - "Kolejny aspekt to oswajanie z motocyklami dzieci, a jeżdżą już nawet trzy i czterolatki. Dzieci, które nigdy jeszcze nie jeździły na motocyklu mają problem z odkręcaniem manetki gazu. Oczywiście wraz z treningiem coraz częściej tę manetkę podkręcamy i widać efekty nauki. Ale najważniejsze jest samo obycie z motocyklem, przyspieszanie, hamowanie, coraz płynniejsza jazda. Ważne by od małego łapać dobre nawyki, to później zaprocentuje."

Jak zaznacza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń - "nie ma co czekać na wiosnę. Zimą fun jest jeszcze większy. Bo kiedy jedni narzekają na brak słońca i zimno, inni działają.

Uniwersalność - to słowo trzeba bardzo podkreślać w przypadku pit bike’ów. Może są to mniejsze, ale pełnowartościowe motocykle, na których mogą trenować motocykliści, a dzieci stawiają pierwsze kroki. Jazda na torze kartingowym jest bardzo techniczna, to procentuje później na drodze czy na dużych torach. Uczymy się dobrych nawyków i panowania nad motocyklem. A najważniejsze, że jazdy odbywają się w bezpiecznych warunkach: na torze, z podziałem na grupy w zależności od zaawansowania. Kiedy jedni czekają na wiosnę, my ostro trenujemy na hali i to jest mega fun! Zapraszamy!"

Podobno niedziela to idealny dzień, by spędzić go z rodziną. Dlatego nie ma nad czym się zastanawiać! Wpadajcie na trening do Chojnic. "Jest to bardzo fajna zabawa, a przede wszystkim świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu z dziećmi" - stwierdza Paweł Szkopek, jedenastokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych, który na pit bike’ach jeździ z synami. "Pamiętajmy, że im dzieci mniejsze, tym bardziej naturalne będzie dla nich jeżdżenie na motocyklu i tym samym później bezpieczniejsze."

Najbliższe zimowe treningi odbędą się w niedziele: 21 i 28 stycznia na hali gokartowej Campol Extreeme w Chojnicach. Jazdy zaczynają się o godz. 9:00. Udział mogą wziąć zarówno osoby ze swoim sprzętem, jak i bez. Na obu treningach będzie można wypożyczyć motocykle pit bike, po wcześniejszej rezerwacji. Szczegóły w wydarzeniu na facebooku.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę