tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Zakręt Idiotów w Bielsku-Białej przestanie straszyć. Są plany na przebudowę

Zakręt Idiotów w Bielsku-Białej przestanie straszyć. Są plany na przebudowę

Autor: Raff 2019.04.15, 12:35 Drukuj

Zakręt idiotów fragment trasy S1, stanowiący część obwodnicy Bielska Białej. Mimo dobrego, przesadnego nawet oznakowania, każdego roku dochodzi tutaj do kilkudziesięciu kolizji i wypadków. Ta sytuacja ma się wkrótce zmienić.

Sławny zakręt na północnej obwodnicy Bielska-Białej uznawany jest za najniebezpieczniejszy w Polsce. Mimo bardzo wyraźnego oznakowania, w tym zastosowanych znaków świetlnych, niemal codziennie dochodzi tutaj do jakiejś kolizji, dwa lata temu zginął tutaj motocyklista.

Wielu kierowców bagatelizuje to miejsce. Zwiedzeni łagodnymi łukami ekspresówki nie spodziewają się 90-stopniowego zakrętu. Ignorują ograniczenia prędkości i lądują na barierach energochłonnych, które są tutaj naprawiane non-stop.

Choć bielscy kierowcy i samorządowcy od lat apelują o poprawę bezpieczeństwa na tym odcinku, trudno wyobrazić sobie, by można było zrobić cokolwiek więcej - miejsce jest oznakowane wzorowo. Drogowcy zwracają uwagę, że istniejący układ drogowy jest tymczasowy. Kiedy ukończony zostanie odcinek S1 od węzła Kosztowy II w Mysłowicach do węzła Suchy Potok w Bielsku-Białej, feralny zakręt stanie się łącznikiem między S1 oraz jej łącznicą S52.

Zdjęcia
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

reklama

sklep Ścigacz

    na górę