tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Za kierownicą bez dokumentów już w pierwszym kwartale 2020 roku
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Za kierownicą bez dokumentów już w pierwszym kwartale 2020 roku

Autor: Janusz Bębenek 2020.01.02, 13:38 1 Drukuj

Po zniesieniu obowiązku wożenia ze sobą dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia ubezpieczenia OC, przyszedł w końcu czas na prawo jazdy. Minister cyfryzacji zapowiada, że odpowiednia zmiana przepisów może wejść w życie w ciągu najbliższych trzech miesięcy. 

Choć wożenie ze sobą kawałka plastiku w portfelu nie wydaje się wielkim problemem, część z nas regularnia zapomina zabierać ze sobą prawa jazdy, czym naraża się na mandat w wysokości 50 zł. Odpowiednie bazy danych są już gotowe do zniesienia tego obowiązku, co może nastąpić już niedługo. Minister cyfryzacji Marek Zagórski potwierdził to ostatnio w wypowiedzi dla Polskiej Agencji Prasowej, tak mówiąc o nowych przepisach:

NAS Analytics TAG

Ja już je widziałem. Mogę powiedzieć, że będzie fajnym rozwiązaniem. Aby móc jeździć bez prawa jazdy, musimy jednak wyeliminować przepis, który nakłada na nas mandat za jego brak. Teraz sankcja wynosi 50 zł. Minister infrastruktury zgodził się już na jej zniesienie, ale nie udało nam się przyjąć nowelizacji odpowiednich przepisów przed wyborami. Mam więc nadzieję, że rezygnacja z konieczności wożenia prawa jazdy zostanie uchwalona niebawem - myślę, że w pierwszym kwartale nowego roku.

Nie jest jeszcze do końca jasne, czy po zmianie przepisów będzie można całkowicie zrezygnować z wożenia dokumentu potwierdzającego uprawnienia, czy będzie to konieczne np. w smartfonie. Bardziej prawdopodobna wydaje się jednak pierwsza wersja. Policjanci oraz inne służby uprawnione do kontroli będą mieli pełen wgląd do danych kierowcy w bazie CEPiK, podobnie jak teraz w przypadku dowodów rejestracyjnych i ubezpieczeń. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę