tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha TY-E. Pierwszy elektryczny motocykl producenta zaprezentowany!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha TY-E. Pierwszy elektryczny motocykl producenta zaprezentowany!

Autor: Raff 2018.03.23, 18:09 1 Drukuj

Dwa dni temu pisaliśmy o zgłoszeniu patentowym Yamahy dotyczącym elektrycznej trialówki TY-E, teraz Japończycy zaprezentowali gotowy motocykl.

Na razie motocykl jest tylko w pełni użytecznym prototypem stworzonym dla startu w zawodach FIM Trial-E Cup, nie ma zatem możliwości jego kupna, przynajmniej na razie. Producent dość oszczędnie dzieli się szczegółami technicznymi, ograniczając się do marketingowego żargonu.

NAS Analytics TAG

Z oficjalnych informacji wynika zatem, że kompaktowy wysookoobrotowy silnik o dużej mocy osiąga wysoką wydajność podczas jazdy w terenie dzięki dużemu momentowi obrotowemu dostępnemu od niskich prędkości oraz polepszonemu przyspieszeniu.

Znacznie ciekawsze niż marketingowe bajania, są fakty. Yamaha TY-E wyposażona jest w mechaniczne, hydrauliczne sprzęgło. Choć z zasady silnik elektryczny nie potrzebuje rozłączać skrzyni biegów, bo jej po prostu nie ma, konstruktorzy zdecydowali się zastosować typowe dla pojazdów spalinowych rozwiązanie. Dlaczego? Żeby dać użytkownikowi poczucie lepszej kontroli nad maszyną.

Rama TY-E w technologii monocoque wykonana została z włókien węglowych w taki sposób, by możliwe było umieszczenie wewnątrz niej baterii. W rezultacie waga motocykla nie przekroczy 70kg. TY-E pojawi się w tym roku na dwóch imprezach FIM Trial-E Cup - w Auron, we Francji (14-15 lipca) i  w Comblain au Pont w Belgii (20-21 lipca). Podczas obu kierowcą będzie Kenichi Kuroyama.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę