tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będzie elektryczna trialówka Yamahy. Producent ujawnia rąbek tajemnicy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będzie elektryczna trialówka Yamahy. Producent ujawnia rąbek tajemnicy

Autor: Raff 2018.03.21, 18:28 Drukuj

Yamaha rozwija koncept elektrycznej trialówki, zaprezentowany pięć lat temu podczas targów w Tokio. Do unijnych instytucji patentowych trafił właśnie wniosek o zastrzeżenie nazwy.

Pamiętacie koncept Yamaha PED-1? Ciekawy elektryczny motocykl enduro zaprezentowano podczas targów Tokio Motor Show w 2013 roku. Wtedy był to tylko pomysł, zajawka, koncept nie był nawet w pełni ukończony.

NAS Analytics TAG

Yamaha nie zapomniała jednak o swoim projekcie. Do unijnych instytucji patentowych trafił właśnie wniosek o zastrzeżenie symbolu TY-E dla motocykli, skuterów, motorowerów, trójkołowców i innych maszyn w podobnym charakterze, w tym elektrycznych. Co oznacza to zgłoszenie?

Symbolem TY Yamaha oznaczała zawsze motocykle trialowe. Zamiast typowego dla tego symbolu przyrostka z cyfrą, oznaczającego pojemność silnika, mamy E, co określa zapewne napęd elektryczny. Można zatem spodziewać się, że producent jest na ostatniej prostej do wdrożenia elektrycznej trialówki do produkcji.

Napęd elektryczny jest dla motocykla trialowego niemal idealny - nie ma problemu z zasięgiem, dostarcza za to mnóstwo momentu obrotowego. Co więcej - organizowane są już zawody klasy FIM  - TrialE Cup. To dla Yamahy doskonały poligon doświadczalny przed seryjną produkcją elektrycznych silników do pozostałych motocykli.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę