tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Będzie elektryczna trialówka Yamahy. Producent ujawnia r±bek tajemnicy NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Będzie elektryczna trialówka Yamahy. Producent ujawnia r±bek tajemnicy

Autor: Raff 2018.03.21, 18:28 Drukuj

Yamaha rozwija koncept elektrycznej trialówki, zaprezentowany pięć lat temu podczas targów w Tokio. Do unijnych instytucji patentowych trafił właśnie wniosek o zastrzeżenie nazwy.

Pamiętacie koncept Yamaha PED-1? Ciekawy elektryczny motocykl enduro zaprezentowano podczas targów Tokio Motor Show w 2013 roku. Wtedy był to tylko pomysł, zajawka, koncept nie był nawet w pełni ukończony.

Yamaha nie zapomniała jednak o swoim projekcie. Do unijnych instytucji patentowych trafił właśnie wniosek o zastrzeżenie symbolu TY-E dla motocykli, skuterów, motorowerów, trójkołowców i innych maszyn w podobnym charakterze, w tym elektrycznych. Co oznacza to zgłoszenie?

Symbolem TY Yamaha oznaczała zawsze motocykle trialowe. Zamiast typowego dla tego symbolu przyrostka z cyfrą, oznaczającego pojemność silnika, mamy E, co określa zapewne napęd elektryczny. Można zatem spodziewać się, że producent jest na ostatniej prostej do wdrożenia elektrycznej trialówki do produkcji.

Napęd elektryczny jest dla motocykla trialowego niemal idealny - nie ma problemu z zasięgiem, dostarcza za to mnóstwo momentu obrotowego. Co więcej - organizowane są już zawody klasy FIM  - TrialE Cup. To dla Yamahy doskonały poligon doświadczalny przed seryjną produkcją elektrycznych silników do pozostałych motocykli.

  NAS Analytics TAG

Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s± prywatnymi opiniami użytkowników portalu. ¦cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz s± moderowane. Komentarze po dodaniu s± widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadaj±cym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu ¦cigacz.pl lub Regulaminu Forum ¦cigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualno¶ci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep ¦cigacz

    na górę