tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Yamaha EMF - skuter elektryczny z wymiennymi bateriami. Na razie tylko w jednym kraju
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Broger Desktop Extra Baner 960x300
Broger Mobile Baner 960x300

NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Yamaha EMF - skuter elektryczny z wymiennymi bateriami. Na razie tylko w jednym kraju

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.01.24, 08:54 Drukuj

Yamaha przedstawiła skuter bazujący na platformie Gogoro. Pojazd będzie produkowany i sprzedawany na Tajwanie. Jego najmocniejszym punktem jest system wymiennych baterii. Dzięki temu korzystanie z EMF będzie bardzo przyjazne.

Czym jest Gogoro? To firma, która opracowała platformę i system wymiennych baterii dla jednośladów. Zarówno usługa jak i pojazdy z nią powiązane są bardzo popularne, ponieważ według statystyk sieć liczy ponad 450 tys. użytkowników i ponad 10 tys. stacji wymiany baterii. Dziennie dochodzi do 330 tys. wymian.

NAS Analytics TAG

Głównym rynkiem działania Gogoro jest Tajwan, dlatego to właśnie tam została zaprezentowana Yamaha EMF. Choć wygląda jak motorower, to generuje moc odpowiadającą 10,3 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 26 Nm. Producent deklaruje prędkość maksymalną powyżej 100 km/h, a przyspieszenie od 0 do 50 km/h zajmuje 3,5 s.

Na pokładzie jest ciekawostka w postaci odblokowywania i uruchamiania z pomocą karty NFC, która może być sterowana przy pomocy aplikacji. Apka służy także do nawigacji, zlokalizowania skutera, a nawet zarządzania całą flotą EMF. Oprócz tego są lampy LED, cyfrowy wyświetlacz i hamulce z systemem CBS.

 
NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr