tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wystawa fotograficzna 'Ja, Motocyklista'
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wystawa fotograficzna 'Ja, Motocyklista'

Autor: Informacja prasowa 2012.01.18, 13:23 Drukuj

Na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie odbędzie się wystawa fotograficzna „Ja, Motocyklista“. Jest to jeden z elementów kampanii społecznej mającej na celu zmianę postrzegania motocyklistów przez społeczeństwo.

Organizatorzy poszukują kierowców jednośladów, którzy wezmą udział w sesji zdjęciowej i wystąpią jako uczestnicy wystawy. Za organizację odpowiada Fundacja Jednym Śladem oraz agencja Torres – Art.
Obecnie w Polsce pokutuje negatywne wyobrażenie o właścicielach jednośladów.To nieprzychylne nastawienie społeczeństwa powoduje m.in., że motocykliści są wciąż pomijaną grupą przy nowelizacjach ustaw w prawie drogowym. Jednak kierowcy jednośladów stanowią coraz liczniejszą grupę – w 2011 przybyło aż o 7% więcej  zarejestrowanych motocykli w porównaniu do 2010 roku, a z roku na rok ta liczba będzie większa. Rosnąca liczba korków ulicznych w dużych miastach powoduje przesiadanie się kierowców samochodów na motocykle czy skutery.

Wystawa ma za zadanie zaprezentować prawdziwe twarze motocyklistów. To prawnicy, lekarze, instruktorzy sportowi,nauczyciele czy wykładowcy.

„Wystawą chcemy pomóc zmienić nastawienie do motocyklistów. Gdy podniosą szybę kasku ukażą się nam twarze księdza, pilota, czy strażaka. Motocyklami poruszają się także prezesi czy menedżerowie dużych korporacji. W naszej sesji wzięli udział m.in. Konrad Rochalski, prezes zarządu Grupy OEX,  Michał Nowotny, dyrektor finansowy z Portów Lotniczych, Jakub Kulesza, chirurg. To, co nas bardzo cieszy, zgłosiło się także wiele kobiet, np.: Katarzyna Kociszewska, pielęgniarka.  Przez zestawienie zdjęć osób w stroju motocyklowym i codziennym chcemy w prosty, ale wymowny sposób pokazać, że motocykliści to bardzo szeroka grupa, która chce polepszyć kulturę jazdy na polskich drogach“ – powiedział Krzysztof Rzepecki, prezes FJS.

Wystawa złożona będzie z kilkudziesięciu fotografii. Będzie można je oglądać na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie. Zdjęcia wykona Dariusz Obrycki z agencji Torres-Art.

Motocykliści, którzy chcieliby wziąć udział w sesji mogą skontaktować się z Fundacją Jednym Śladem przez Facebooka lub mailowo pod adresem jednymsladem(at)jednymsladem.com.pl lub tel. 601213697. W zgłoszeniu należy umieścić krótki opis swojej osoby oraz namiary kontaktowe. Z uwagi na fakt, że Fundacja jest organizacją charytatywną, osoby, które biorą udział w sesji nie otrzymują honorarium. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 stycznia 2012 roku.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

NAS Analytics TAG
Zobacz również

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę