tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Kampania Ja Motocyklista ruszya wczoraj w Warszawie
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Kampania Ja Motocyklista ruszya wczoraj w Warszawie

Autor: Lovtza 2012.07.13, 11:41 11 Drukuj

Wczoraj na warszawskim Krakowskim Przedmieściu ruszyła kampania społeczna Ja Motocyklista. Celem akcji jest zmiana stereotypowego, negatywnego postrzegania motocyklistów oraz pokazanie, że są to zwykli ludzie, jakich spotykamy na co dzień. Może to być kolega z pracy, sąsiad lub hydraulik, który przed chwilą naprawił nam kran. Kampania zorganizowana przez samych motocyklistów – Fundację Jednym Śladem oraz Torres-Art. Od dziś zobaczyć ją można w warszawskim centrum handlowym Blue City.

Celem akcji jest również zwrócenie uwagi na zagrożenia, jakie niesie ze sobą obecny sposób postrzegania motocyklistów. Poprzez zmianę świadomości i społecznego nastawienia pragniemy wpłynąć na wzrost bezpieczeństwa na polskich drogach. Przez zestawienie dwóch zdjęć: w pełnym stroju motocyklowym oraz normalnym, codziennym ubraniu, udało się w prosty, a zarazem wymowny sposób pokazać, że postać kryjąca się pod kombinezonem i kaskiem nie musi być młodą, nieodpowiedzialną osobą.

NAS Analytics TAG

Ponad dwieście osób odsłoniło przed fotografem Dariuszem Felis-Obryckim swoje dwa oblicza: jedno - związane z zawodem, jaki wykonuje, drugie - z pasją, którą posiada. Prace prezentowane na tej wystawie są efektem sesji zdjęciowych, w których udział wzięli motocykliści z całej Polski. Pokazują one przedstawione na zasadzie „lustrzanego odbicia” dwie twarze motocyklisty – tę schowaną pod kaskiem i tę widzianą na co dzień.

Jakub codziennie dokonuje cudów - ratuje życie i zdrowie ludzkie. Jest chirurgiem, dzięki któremu wiele osób uniknęło wielkich tragedii. Trudno zliczyć, ile rodzin będzie mu wdzięcznych do końca życia za uratowanie najbliższej osoby. Ale Pan Jakub patrząc codziennie w lustro nie widzi jedynie lekarza. Widzi motocyklistę, bo to, kim jest, nie wynika wyłącznie z jego pracy, ale również z pasji.

Andrzej jest cenionym aktorem. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto nie skojarzy jego twarzy. Wzbudza powszechną sympatię. Patrząc na swe odbicie lustrzane, podobnie jak Pan Jakub, dostrzega motocyklistę.

Nie inaczej jest w przypadku Eweliny. Rodzice codziennie powierzają jej opiece swoje dzieci. Jest przedszkolanką. A kogo Ona widzi patrząc na siebie? Motocyklistkę.

Chcielibyśmy odwrócić sytuację i sprawić, aby pozostali uczestnicy ruchu drogowego widząc na ulicy motocyklistę byli w stanie dostrzec w nim chirurga, aktora, przedszkolankę, sekretarkę, czy wykładowcę akademickiego.

Pragniemy przełamać stereotypowe myślenie, że każdy motocyklista to szalony, nieodpowiedzialny „dawca”. Motocyklistą może być każdy. Prawnik, lekarz, nauczycielka a nawet ksiądz. Twój sąsiad, koleżanka z pracy, ekspedientka z Twojego ulubionego sklepu. Są to osoby, które spotykamy na co dzień. Szanowany polityk na motocyklu? Drobna prezenterka telewizyjna? Siedemdziesięcioletni księgowy? A dlaczego nie?! To zwykli ludzie. Wrażliwi, sympatyczni, radośni albo może czasami marudni. Takimi widzą ich bliscy, takimi widzą się oni sami, takimi chcemy, żeby zobaczyli ich inni. Nie jako anonimową postać, ale jako drugiego człowieka.

Pomysłodawcą kampanii i autorem zdjęć jest fotograf Dariusz Felis-Obrycki, prywatnie od wielu lat motocyklista.

Więcej informacji o kampanii na stronie: www.jamotocyklista.pl

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
Agnieszka Stawicka ja motocyklistaKs Lukasz Pudzianowski ja motocyklista
NAS Analytics TAG
andrzej Lysakowski ja motocyklistaDominika Sobolewska ja motocyklista
Monika Balcerzak ja motocyklistaJakub Kulesza ja motocyklista
Ryszard kalisz ja motocyklistaja motocyklista zdjecia
studio fotowizaz
Aktor ja motocyklistaPotas ja motocyklista
ja motocyklistaprzygotowanie do zdjec
Realizacja kampani ja motocyklistaWizaz ja motocyklista
ja motocyklista dzieci
Komentarze 7
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr