tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Włoska Federacja Motocyklowa zakazuje startów w wyścigach ulicznych Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Włoska Federacja Motocyklowa zakazuje startów w wyścigach ulicznych

Autor: Konrad Bartnik 2018.01.06, 13:05 Drukuj

Włoska Federacja Motocyklowa zabroniła wszystkim należącym do niej zawodnikom startów w wyścigach ulicznych, w tym w Makau i TT na wyspie Man. Jest to podyktowane nową, ostrzejszą polityką bezpieczeństwa.

Decyzja włoskiego związku nie jest pierwszą tego typu. Już w 1970 roku, po śmierci Santiago Herrero w wyścigu TT, swoich zawodników wycofała federacja hiszpańska. Tegoroczny krok Włochów spowodowany był również kolejnym wypadkiem, w którym z życiem pożegnał się Dario Cecconi. Stało się to na imprezie Tandragee 100.

~~~~~------~~~~~

Włoska Federacja Motocyklowa nie będzie od tej pory udzielała swojej licencji do wyścigów ulicznych. Jej członkowie, którzy mimo wszystko chcą wziąć w nich udział, muszą dogadywać się bezpośrednio z organizatorami imprezy. Nie będzie ich jednak obejmowało zapewniane przez federację ubezpieczenie.

W cyklu TT startuje kilku naprawdę mocnych włoskich zawodników, m.in. Stefano Bonetti, Francesco Curinga oraz Alessandro Polita. Nie wiadomo, jaka będzie ich przyszłość w tej rywalizacji.

 

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę