tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Wielki powrt Kawasaki GPZ900R? Chtnie!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Wielki powrt Kawasaki GPZ900R? Chtnie!

Autor: Janusz Bbenek 2019.01.09, 15:26 2 Drukuj

Wygląda na to, że pojawienie się na ostatnich targach EICMA odnowionej Katany było kamyczkiem, który zapoczątkował lawinę sentymentu do lat 80. Graficy japońskiego magazynu "Young Machine" rozmarzyli się na temat powrotu innej ikony tamtych czasów - Kawasaki GPZ900R.

Zdjęcia do kolejnej części filmu "Top Gun" właśnie trwają, a Maverick, czyli Tom Cruise, znów jeździ motocyklem Kawasaki. Tym razem zamienił jednak legendarne GPZ900R na potężnego superbike’a H2. Być może gdyby produkcja filmu przesunęła się o rok, byłaby możliwość skorzystania z nowej generacji kultowej GPZ-tki. Obecne trendy na rynku sugerują, że jej powrót jest możliwy.

NAS Analytics TAG

Japoński magazyn "Young Machine", specjalizujący się w tego typu przedsięwzięciach, opublikował artystyczną wizję tego, jak mógłby wyglądać odnowiony GPZ900R. Dobrze znane kształty połączono tu ze współczesnymi rozwiązaniami. Bazą silnikową dla tego motocykla miałby być naked Z900, wyposażony w 4-cylindrową jednostkę o pojemności 948 cm3 i mocy 125 KM.

Oryginalny GPZ900R był produkowany w latach 1984-96 i w okresie swojej świetności był najszybszym seryjnym motocyklem na świecie, bijąc na głowę nawet konkurencję z silnikami o większej pojemności. Tym razem, podobnie jak Suzuki Katana, byłby rynkową ciekawostką dla fanów motocykli z lat 80. Magazyn "Young Machine" często trafia ze swoimi propozycjami - trafnie przewidział pojawienie się na rynku wielu modeli, m.in. Z900RS z tej samej stajni.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Autor: Lu 09/01/2019 21:46

y Zag ma swoich nastpcw.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr