tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Cóż za szalony pomysł! Kawasaki wymyśla motocykl na nowo! Advertisement
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Cóż za szalony pomysł! Kawasaki wymyśla motocykl na nowo!

Autor: Raff 2019.09.21, 13:52 3 Drukuj

Motocykl, który nie ma kierownicy, a skręca? Taki właśnie pomysł na przyszłość jednośladu ma Kawasaki. Na razie to tylko idée fixe, ale umieramy z ciekawości jak to rozwiązanie sprawdzi się podczas jazdy.

Słysząc "rewolucja" dziś wyobrażamy sobie jakiś trochę lepszy silnik, może turbosprężarkę, może hybrydę. Nie wiemy zatem jak nazwać pomysł Kawasaki, który na pierwszy rzut oka wydaje się burzyć wszystko, co znamy z motocykli.

NAS Analytics TAG

Szkic przedstawiony przez Akashi pokazuje motocykl pozbawiony tradycyjnej, ruchomej kierownicy. Zamiast niej, kierowca trzyma nieruchomą obręcz, wyposażoną - tu ukłon w stronę tradycji - w manetkę gazu i dźwignię hamulca. Zmiana kierunku odbywa się poprzez przenoszenie ciężaru ciała w odpowiednią stronę.

Czujniki zamontowane w motocyklu rejestrują rozkład ciężaru i uruchamiają silniki elektryczne, które niezależnie pochylają przednie i tylne koło o odpowiedni kąt. Brzmi to trochę jak opis ufo, ale na szkicu wygląda całkiem prawdopodobnie. Łatwo zauważyć, że podczas pokonywania zakrętu, przednie koło pochyla się w zakręt dalej niż oś motocykla, podczas gdy tylne odchylane jest w przeciwną stronę, od zakrętu, pozostając w pionie bardziej niż oś motocykla.

Co daje takie zaburzenie geometrii? Trudno stwierdzić w praktyce, teoretycznie powinno zapewnić większą stabilność motocykla w zakręcie. Nie wiadomo też jak Kawasaki zamierza napędzać takie koła - konwencjonalny napęd nia miałby tutaj zastosowania. Prawdopodobnie motocykl napędzany byłby zatem elektrycznie.

  NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    na górę