tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 C za szalony pomys! Kawasaki wymyla motocykl na nowo!
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

C za szalony pomys! Kawasaki wymyla motocykl na nowo!

Autor: Raff 2019.09.21, 13:52 3 Drukuj

Motocykl, który nie ma kierownicy, a skręca? Taki właśnie pomysł na przyszłość jednośladu ma Kawasaki. Na razie to tylko idée fixe, ale umieramy z ciekawości jak to rozwiązanie sprawdzi się podczas jazdy.

Słysząc "rewolucja" dziś wyobrażamy sobie jakiś trochę lepszy silnik, może turbosprężarkę, może hybrydę. Nie wiemy zatem jak nazwać pomysł Kawasaki, który na pierwszy rzut oka wydaje się burzyć wszystko, co znamy z motocykli.

NAS Analytics TAG

Szkic przedstawiony przez Akashi pokazuje motocykl pozbawiony tradycyjnej, ruchomej kierownicy. Zamiast niej, kierowca trzyma nieruchomą obręcz, wyposażoną - tu ukłon w stronę tradycji - w manetkę gazu i dźwignię hamulca. Zmiana kierunku odbywa się poprzez przenoszenie ciężaru ciała w odpowiednią stronę.

Czujniki zamontowane w motocyklu rejestrują rozkład ciężaru i uruchamiają silniki elektryczne, które niezależnie pochylają przednie i tylne koło o odpowiedni kąt. Brzmi to trochę jak opis ufo, ale na szkicu wygląda całkiem prawdopodobnie. Łatwo zauważyć, że podczas pokonywania zakrętu, przednie koło pochyla się w zakręt dalej niż oś motocykla, podczas gdy tylne odchylane jest w przeciwną stronę, od zakrętu, pozostając w pionie bardziej niż oś motocykla.

Co daje takie zaburzenie geometrii? Trudno stwierdzić w praktyce, teoretycznie powinno zapewnić większą stabilność motocykla w zakręcie. Nie wiadomo też jak Kawasaki zamierza napędzać takie koła - konwencjonalny napęd nia miałby tutaj zastosowania. Prawdopodobnie motocykl napędzany byłby zatem elektrycznie.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Nasi fani komentowali

Polecamy

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr