tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawska grupa SPEED podsumowała dotychczasowe dokonania w roku 2021 - ponad 20 tysięcy wykroczeń
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawska grupa SPEED podsumowała dotychczasowe dokonania w roku 2021 - ponad 20 tysięcy wykroczeń

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.09.01, 20:19 Drukuj

Grupy SPEED w całej Polsce mają ręce pełne roboty, o czym świadczą chociażby dane dotyczące wykroczeń popełnionych na drogach Warszawy. Policja podsumowała siedem miesięcy działań w 2021 roku.

Warszawska grupa SPEED istnieje od dwóch lat i jest elitarnym oddziałem drogówki. W jej skład wchodzą najbardziej doświadczeni policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, którzy są wyposażone w szybkie i nowoczesne radiowozy. Obecnie, najczęściej można ich spotkać w BMW serii 3. Grupa powstała by eliminować niebezpiecznych i agresywnych kierowców.

NAS Analytics TAG

Jaka jest skala warszawskich działań? Od 1 stycznia do 31 lipca 2021 roku skontrolowano 23110 kierowców, ujawniono 20482 wykroczeń i wystawiono 17649 mandatów. Aż 2388 kierujących pożegnało się na trzy miesiące z uprawnieniami po tym, jak przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 km/h na obszarze zabudowanym. Policjanci zatrzymali również 581 dowodów rejestracyjnych, w tym 353 za zły stan techniczny pojazdu.

To jednak nie koniec, ponieważ skierowano 153 wnioski o ukaranie do sądu oraz ujawniono 152 przestępstwa, a najczęstszym z nich było kierowanie w stanie nietrzeźwości. Żeby nieco rozjaśnić sytuację, warto dodać, że 1488 kierowców zakończyło spotkanie z policjantami tylko z pouczeniem.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę