tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Policja podsumowuje wakacje 2021 - jest lepiej, ale nie jest dobrze
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Policja podsumowuje wakacje 2021 - jest lepiej, ale nie jest dobrze

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.09.06, 21:20 Drukuj

Policja podsumowała letnie wakacje pod kątem liczby wypadków oraz ofiar. Codziennie na drogach w całej Polsce o porządek dbało około 4 tysięcy funkcjonariuszy. Najczęstsze przewinienia kierowców to zbyt szybka jazda i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W trakcie tegorocznych wakacji doszło do 5216 wypadków, w których zginęło 479 osób, a 6172 zostały ranne. To wynik lepszy niż w poprzednich latach, choć nadal nie ma powodów do zadowolenia. Najgorszy był rok 2019, kiedy doszło do 6289 wypadków, w których zginęły 594 osoby, a 7462 zostały ranne.

NAS Analytics TAG

Oprócz tego, od początku 2021 roku aż 41 029 kierowców miało zatrzymane prawo jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym. Od 1 stycznia do końca sierpnia ubiegłego roku liczba ta wynosiła 44 523 przypadki. Polacy nadal lubią wsiadać za kierownicę po spożyciu alkoholu - od początku roku do końca sierpnia zatrzymano ponad 69 tysięcy nietrzeźwych kierujących.

Wrzesień to czas powrotu do szkół, więc policjanci skupiają się teraz na zapewnieniu bezpieczeństwa na obszarach wokół placówek edukacyjnych. Policjanci już przeprowadzili weryfikację oznakowania oraz urządzeń ostrzegawczo zabezpieczających w rejonach placówek oświatowych i sporządzili prawie 1500 wniosków o dokonanie poprawek.

NAS Analytics TAG

NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę