tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawska grupa Speed wystawia coraz wicej mandatw, ale kierowcy i tak jed wolniej
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawska grupa Speed wystawia coraz wicej mandatw, ale kierowcy i tak jed wolniej

Autor: Wojtek Grzesiak 2021.05.26, 07:13 1 Drukuj

Komenda Stołeczna Policji przedstawiła informacje na temat wyników pracy warszawskiej grupy Speed w okresie od 1 stycznia do 24 maja. Sytuacja na drogach wróciła do smutnej normy, ale jest światełko w tunelu.

Z oczywistych względów, w ubiegłym roku sytuacja na drogach była nieco spokojniejsza, choć przewinienia były cięższe z powodu ruchu ograniczonego przez pandemię koronawirusa. Od 1 stycznia do 24 maja 2020 roku zatrzymano 9793 kierowców, a w analogicznym okresie bieżącego roku liczba ta wzrosła do 15 633 zatrzymanych.

NAS Analytics TAG

Jak liczba kontroli przełożyła się na mandaty i inne kary? W 2021 roku ukarano 12 699 kierowców - to o 4936 więcej niż przed rokiem. Oprócz tego 1744 osoby miały zatrzymane prawo jazdy, co dało wzrost o 240 przypadków. Większość, bo 1691 kierowców miało zatrzymane uprawnienia za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Oprócz tego 232 osoby straciły dowód rejestracyjny.

Pomimo, że liczba mandatów naturalnie jest większa z powodu poluzowania obostrzeń, to optymizmem napawa fakt, że liczba praw jazdy zatrzymanych za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h wzrosła jedynie o 13 procent w porównaniu z okresem od 1 stycznia do 24 maja ubiegłego roku. Oczywiście sytuacja ta dotyczy jedynie rejonu obsługiwanego przez Komendę Stołeczną Policji, ale mamy nadzieję, że przełoży się również na inne jednostki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze 1
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    NAS Analytics TAG
    na gr