tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 Warszawscy motocykliści będą musieli poczekać na wjazd na kolejne buspasy
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
2021 03 Benelli TRK 502 X billboard
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG

Warszawscy motocykliści będą musieli poczekać na wjazd na kolejne buspasy

Autor: Janusz Bębenek 2020.06.02, 10:22 Drukuj

Pod koniec lutego prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski ogłosił, że wiosną zaczną być udostępniane motocyklistom kolejne buspasy. Teraz stołeczny ratusz wycofuje się z tych deklaracji, zasłaniając się koniecznością cięcia wydatków w dobie pandemii Covid-19. Możliwe, że ta sytuacja przeciągnie się na cały sezon 2020.

Sprawa dostępu motocyklistów do warszawskich buspasów ciągnie się niemiłosiernie od 9 lat. Pilotażowy program, w czasie którego jeździliśmy buspasami w ciągu Trasy Łazienkowskiej i ul. Radzymińskiej trwał aż dwa lata. Po pozytywnej opinii policji oraz przedstawicieli transportu publicznego mieliśmy nadzieję na rychłe rozszerzenie możliwości jazdy motocyklem na pozostałe stołeczne buspasy.

NAS Analytics TAG

Pod koniec lutego taką deklarację w swoich mediach społecznościowych złożył prezydent miasta Rafał Trzaskowski. Zmiana oznakowania poziomego i pionowego, niezbędna dla wpuszczenia motocykli na buspasy, miała być wprowadzana w kwietniu i maju. Pod koniec tego okresu przedstawiciele inicjatywy "TAK dla motocykli na buspasach" złożyli w ratuszu zapytanie o postęp prac. 

Odpowiedź z Biura Polityki Mobilności i Transportu nie jest niestety taka, jakiej oczekiwaliśmy. W piśmie stwierdzono, że w czasie pandemii Covid-19 Warszawa musi wdrożyć większą dyscyplinę finansową, nie wiadomo więc, czy pieniądze na nowe oznakowanie buspasów w tym roku się znajdą. Motocykliści ze stolicy muszą niestety uzbroić się w cierpliwość. 

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjęcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Pokaż wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Ścigacz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunięty. Uwagi przesyłane przez ten formularz są moderowane. Komentarze po dodaniu są widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadającym tematowi komentowanego artykułu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu Ścigacz.pl lub Regulaminu Forum Ścigacz.pl komentarz zostanie usunięty.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualności

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep Ścigacz

    NAS Analytics TAG
    na górę