tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2022: Pirelli gotowe na rund w Portugalii. Techniczny tor Estoril czeka
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2022: Pirelli gotowe na rund w Portugalii. Techniczny tor Estoril czeka

Autor: Informacja prasowa 2022.05.19, 13:46 Drukuj

W dniach od 20 do 22 maja zawodnicy Mistrzostw Świata Superbike będą się ścigać na torze Estoril w Portugalii. Pirelli przedstawiło informacje dotyczące opon, które będą do dyspozycji startujących. Przede wszystkim mają królować miękkie mieszanki.

Runda na torze Estoril jest trzecią w tym sezonie i pierwszą z dwóch, które będą rozgrywane w Portugalii. Dla klasy Superbike przewidziano opony miękką SC1 i SC1 A0674 na przód oraz super miękką SCX, miękką SC0 i SCQ na tył. Ta ostatnia ma być przeznaczona na kwalifikacje i wyścig Superpole. Zawodnicy Supersport będą mieli do dyspozycji SC1 i SC2 z przodu oraz SCX, SC0 i SC1 na tył.

NAS Analytics TAG

Pirelli określa tor Estoril jako jeden z najbardziej technicznych i wymagających w kalendarzu. Składa się z czterech lewych i dziewięciu prawych zakrętów. Te drugie są w dużej mierze szybkie i w zróżnicowany sposób wykorzystują możliwości opon. Zakręty lewe z kolei są wolniejsze, więc występuje tu różnica temperatur. Asfalt był położony w 2006 r. i jest określany jako śliski, dlatego Pirelli postawiło na miękkie mieszanki.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr