tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2022: Ducati moe namiesza w planach Yamahy i Kawasaki. Wielkie emocje w Portugalii
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2022: Ducati moe namiesza w planach Yamahy i Kawasaki. Wielkie emocje w Portugalii

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.19, 14:49 Drukuj

W dniach od 20 do 22 maja zawodnicy Mistrzostw Świata Superbike będą walczyć na torze Estoril w Portugalii. Na czele klasyfikacji generalnej wjeżdża Alvaro Bautista, który może w tym roku pokrzyżować plany faworytów do tytułu mistrzowskiego.

Alvaro Bautista wygrał już dwa wyścigi Superbike i jeden wyścig Superpole, a także ma na koncie dwa drugie miejsca i jedno trzecie, co pozwoliło mu zdobyć 109 pkt. i przewagę 18 pkt. nad Jonathanem Rea. Najbardziej rozczarowany może czuć się Toprak Razgatlioglu, który ma tylko 64 pkt. i nie wygrał jeszcze żadnego wyścigu. Oczywiście do końca sezonu długa droga, ale Bautista znów pokazuje, że wraz z Panigale V4 tworzą doskonały duet zdolny ostro walczyć o zwycięstwo. Podczas rundy w Assen wydarzyła się jeszcze jedna ciekawa historia, która doda pikanterii całej rywalizacji, a mowa o zderzeniu Jonathana Rea i Topraka Razgatlioglu, do którego doszło w drugim wyścigu.

NAS Analytics TAG

W klasie Supersport prowadzi Dominique Aegerter, który ma 95 pkt. i trzy zwycięstwa. Za nim jest Lorenzo Baldassarri z wynikiem 65 pkt. Obaj zawodnicy jadą na motocyklach Yamaha i choć jeszcze w Aragonii ewentualne zagrożenie ze strony motocykli tzw. nowej generacji supersport wydawało się nikłe, to w Assen Nicolo Bulega pokazał lepszą jazdę. Zawodnik jest na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej i ma 56 pkt.

Harmonogram rundy znajdziecie na www.worldsbk.com, a wyścigi można obejrzeć na kanale Eurosport oraz w Eurosport Player.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr