tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2022: Dominique Aegerter wygrywa drugi wycig Supersport na torze Estoril
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2022: Dominique Aegerter wygrywa drugi wycig Supersport na torze Estoril

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.22, 14:05 Drukuj

Dominique Aegerter wygrał wszystko, co było do wygrania podczas wyścigowego weekendu na torze Estoril. Niedzielne podium zdominowali zawodnicy jadący na motocyklach Yamaha.

Sobotnie zmagania wygrał Dominique Aegerter, który dotarł do mety przed Lorenzo Baldassarrim i Nicolo Bulegą. Tylko ten ostatni musiał się mocno wysilić, by zająć miejsce na podium, ponieważ dopiero na finałowym okrążeniu dopadł i wyprzedził Cana Oncu, choć przez kilka ostatnich kółek był blisko niego.

NAS Analytics TAG

Nicolo Bulega ponownie zaliczył najlepszy start, a za nim w pierwszy zakręt wjechali Baldassarri, Oncu i Aegerter, a na torze pojawiły się krople deszczu. Baldassarri szybko przebił się przez Oncu, a następny w kolejce był Aegerter. Zawodnik Kawasaki skupiał się jednak na tym, by zaatakować prowadzących. Na początku 2. okrążenia Baldassarri objął prowadzenie i pojawiły się flagi oznaczające opady deszczu. Na 2. miejscu jechał Can Oncu, a Aegerter stracił pozycję na rzecz Caricasulo. Okrążenie później Bulega stracił kolejną pozycję, ponieważ zawodnik z numerem 64 przebił się na 2. miejsce. Na prowadzeniu pewnie jechał Can Oncu.

Na 5. okrążeniu w niektórych zakrętach zrobiło się dość mokro, więc pozycje zależały od tego, jak bardzo zawodnicy chcieli ryzykować, ponieważ każdy wyjazd poza linię przejazdu mógł skończyć się upadkiem. Opady deszczu były jednak zbyt słabe, żeby ktokolwiek chciał zjechać na zmianę opon. Na 6. okrążeniu Caricasulo miał problem ze skrzynią biegów i musiał usunąć się na bok. Tym samym pierwsze miejsce objął Baldassarri, za którym jechali Oncu, Bulega, Aegerter i van Straalen. Początek 8. okrążenia był kolejnym przetasowaniem - Bulega spadł na 4. miejsce za Aegertera i Oncu. Bardzo dobry występ miał Oli Bayliss, który już znajdował się na 7. pozycji i dojeżdżał do prowadzącej grupy.

Na początku 10. okrążenia Oli Bayliss był już 5. i walczył z Nicolo Bulegą. Z przodu z kolei zawodnicy Yamahy próbowali znaleźć sposób na prowadzącego Cana Oncu. W prowadzącej grupie był też Huertas, który chciał kąsać Bulegę i Baylissa, ale obaj skutecznie się bronili. Na początku 12. okrążenia Baldassarri i Aegerter wyprzedzili Cana Oncu, ale ten zdołał odzyskać jedną pozycję, którą stracił później w szykanie. Na 15. okrążeniu w pierwszej trójce pojawił się Kyle Smith, który startował z 17. miejsca i zamierzał pokrzyżować plany Aegertera i Baldassarriego. Na 3 okrążenia przed końcem deszcz się uspokoił. Z toru wypadli Bulega i Jespersen, którzy zderzyli się w zakręcie.

Na przedostatnim kółku Aegerter miał ponad sekundę przewagi nad Smithem, który z kolei oddalił się od Baldassariego. Ten musiał się bronić przed Oncu i Montellą. Bayliss nie mógł znaleźć miejsca, by zaatakować zawodników Kawasaki i przebić się do pierwszej piątki. Aegerter był już 2 sekundy przed Smithem. Bój o najniższy stopień podium wygrał Baldassarri. Po tym wyścigu Aegerter ma 145 pkt. i 44 pkt. przewagi nad Baldassarrim. Nicolo Bulega pozostaje trzeci z dorobkiem 72 pkt.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr