tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2022: Jonathan Rea wygrywa drugi wycig Superbike na torze Estoril
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2022: Jonathan Rea wygrywa drugi wycig Superbike na torze Estoril

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.22, 15:42 Drukuj

Jonathan Rea wygrał drugi wyścig Superbike na torze Estoril po zakończonym sukcesem polowaniu na Alvaro Bautistę. Jechał za nim wystarczająco długo, by móc obmyślić plan ataku, który okazał się skuteczny.

W sobotnim wyścigu wygrał Alvaro Bautista, który na ostatnich metrach pokonał Topraka Razgatlioglu, a Jonathan Rea zajął najniższy stopień podium. W niedzielnym Superpole Race role się odwróciły i Rea był pierwszy, a Bautista trzeci. Pomiędzy nimi na podium stanął Razgatlioglu.

NAS Analytics TAG

Na starcie najszybszy był Rea, ale to Razgatlioglu wjechał w pierwszy zakręt na prowadzeniu. Za nimi ustawił się Locatelli, a dalej Bautista. Na torze pojawił się lekki deszcz, co dodatkowo utrudniło zawodnikom zadanie. W połowie okrążenia Rea przebił się na prowadzenie, a Bautista był już za Razgatlioglu. Na 2. okrążeniu Locatelli spadł na 6. pozycję, a Lecuona jechał za Bautistą i próbował go atakować kąsany przez Alexa Lowesa. Zespołowy kolega Jonathana Rea przebił się na 3. miejsce. Następny w kolejce do wyprzedzenia Bautisty był Lecuona, który podczas okrążenia rozgrzewkowego stracił przedni błotnik i zaczął również tracić tempo.

Na 7. okrążeniu Toprak Razgatlioglu odzyskał prowadzenie na wejściu do pierwszego zakrętu i sprawiał wrażenie szybszego niż Rea. Zawodnik Kawasaki odegrał się jednak 2 okrążenia później i wrócił na prowadzenie. Bautista cały czas obserwował prowadzącą trójkę. W połowie wyścigu skutecznie zaatakował Lowesa, a później na prostej startowej wyprzedził Yamahę i prowadzącego Jonathana Rea. Tym samym 11. okrążenie rozpoczynał na czele stawki i mógł myśleć o ucieczce. Razgatlioglu z kolei był zakleszczony pomiędzy zawodnikami Kawasaki. Na 12. kółku Bautista popełnił błąd, a Rea skutecznie to wykorzystał.

Okrążenie numer 14 rozpoczęło się od przejęcia prowadzenia przez Bautistę, który nie był jednak w stanie odstawić reszty stawki. Rea popełnił kilka błędów, ale Razgatlioglu nie był w stanie ich wykorzystać. Bautista z kolei nie dawał szans na wyprzedzenie go w ostatnim zakręcie i na prostej startowej. Rea mógł liczyć jedynie na to, że zawodnik Ducati popełni błąd. Razgatlioglu był już ponad sekundę za prowadzącą dwójką i nie miał szans na podjęcie walki o prowadzenie. Lowes był dość daleko po tym, jak popełnił błąd i wyjechał za szeroko w jednym z zakrętów. Na przedostatnim okrążeniu Rea był szybszy od Bautisty i szykował się do wyprzedzenia w ostatnim okrążeniu. Zawodnik Kawasaki przypuścił atak w jednym z zakrętów, Bautista chciał odpowiedzieć w szykanie, ale bezskutecznie. Dzięki temu Rea zbudował bezpieczną przewagę i wygrał wyścig.

Na prowadzeniu klasyfikacji generalnej nadal jest Alvaro Bautista, ale Jonathan Rea zmniejszył stratę do 17 pkt. Bautista ma 161 pkt., Rea zgromadził 144, a trzecie miejsce zajmuje Razgatlioglu z dorobkiem 109 pkt.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

motul belka 420
NAS Analytics TAG
Zobacz rwnie

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr