tr?id=505297656647165&ev=PageView&noscript=1 WSBK 2022: Dominique Aegerter wygrywa pierwszy wycig Supersport na torze Estoril
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
NAS Analytics TAG
motul belka 950
NAS Analytics TAG
motul belka 420
NAS Analytics TAG

WSBK 2022: Dominique Aegerter wygrywa pierwszy wycig Supersport na torze Estoril

Autor: Wojciech Grzesiak 2022.05.21, 16:47 Drukuj

Dominique Aegerter zdominował sobotnie zmagania klasy Supersport na torze Estoril. W kwalifikacjach zdobył pole position i pobił rekord toru, a w wyścigu dojechał do mety na pierwszym miejscu.

Dominique Aegerter był najszybszy zarówno w treningach wolnych, jak i w kwalifikacjach. W sesji Superpole uzyskał czas 1'39,262 pobijając tym samym rekord 1'39,520, który w 2020 r. ustanowił Andrea Locatelli. To już 98. pole position dla Yamahy w klasie Supersport. Drugie miejsce zajął Nicolo Bulega na Ducati Panigale V2, a pierwszy rząd uzupełnił Glenn van Straalen. Z drugiego rzędu startowali Baldassarri, Cluzel i Verdoia. Kolejne Ducati znalazło się dopiero na 7. pozycji.

NAS Analytics TAG

Nicolo Bulega zaliczył atomowy start zostawiając za sobą Cluzela i Aegertera. Lorenzo Baldassarri spadł na 8. miejsce. W połowie okrążenia Bulega popełnił błąd, wyjechał szeroko w zakręcie i stracił kilka pozycji spadając na 5. miejsce. Tym samym na prowadzeniu znalazł się Cluzel. Na początku kolejnego okrążenia już atakował go Aegerter, ale pod jego pachą przemknął Can Oncu, który objął prowadzenie. Lider generalki myślał o wyprzedzeniu zawodnika Kawasaki na końcu prostej startowej, ale był wyraźnie wolniejszy. Bulega był na 5. miejscu z sekundą straty do lidera, miał jednak problem z utrzymaniem stałego i szybkiego tempa.

Na początku 7. okrążenia van Straalen zaatakował Aegertera, który z kolei liczył na wyprzedzenie Cana Oncu. Zamiast tego zawodnik z numerem 77 stracił jedną pozycję i spadł na 3. miejsce. Mocną stroną jadącego na Kawasaki Turka było hamowanie, dzięki któremu nie dawał rywalom szans na prostej startowej. Aegerter spróbował jednak szczęścia na początku 8. kółka i wyprzedził dwóch zawodników obejmując prowadzenie. W kolejnych zakrętach Aegerter narzucił mocne tempo, które był w stanie utrzymać tylko van Straalen. Na 9. okrążeniu van Straalen upadł na środku toru w szykanie, co jeszcze bardziej zwiększyło przewagę Aegertera. W pierwszym zakręcie kolejnego kółka z toru wyleciał Cluzel. Obaj zawodnicy, którzy upadli, powrócili do wyścigu.

Początek 13. okrążenia to utrata przez Cana Oncu 2. miejsca na rzecz Lorenzo Baldassarriego. Następny w kolejce za Kawasaki był Bulega. Baldassarri zbudował bezpieczną przewagę, ale jednocześnie tracił ok. 3,5 s do Aegertera, więc pozostawało mu spokojnie utrzymać 2. miejsce. Na 3 okrązenia przed końcem Bulega przyspieszył i zaczął wyraźnie zbliżać się do Oncu. Na ostatnim kółku przypuścił atak i wskoczył na 3. pozycję. Zawodnik Kawasaki nie miał szans na odpowiedź i mógł liczyć jedynie na błąd Bulegi, jednak nic takiego się nie wydarzyło. Baldassarri spokojnie dotarł do mety na 2. miejscu.

NAS Analytics TAG


NAS Analytics TAG
Zdjcia
NAS Analytics TAG
Komentarze
Poka wszystkie komentarze
Dodaj komentarz

Publikowane komentarze s prywatnymi opiniami uytkownikw portalu. cigacz.pl nie ponosi odpowiedzialnoci za tre opinii. Jeeli ktrykolwiek z komentarzy amie regulamin , zawiadom nas o tym przy pomocy formularza kontaktu zwrotnego . Niezgodny z regulaminem komentarz zostanie usunity. Uwagi przesyane przez ten formularz s moderowane. Komentarze po dodaniu s widoczne w serwisie i na forum w temacie odpowiadajcym tematowi komentowanego artykuu. W przypadku jakiegokolwiek naruszenia Regulaminu portalu cigacz.pl lub Regulaminu Forum cigacz.pl komentarz zostanie usunity.

Polecamy

NAS Analytics TAG
.

Aktualnoci

NAS Analytics TAG
reklama
NAS Analytics TAG

sklep cigacz

    motul belka 950
    NAS Analytics TAG
    na gr